Pogledaj jedan post
Old 15.08.2010., 20:51   #9
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
to se dešava kod nekvalitetnog postavljanja i uglavnom se LETVE odvoje od grede
Apsolutno ne! Nekvalitetno postavljanje- smješno, ako firma koja se bavi limenim pokrovima postavi i nakon nekog vremena se šarafi malo izvuku sigurno nije do nekvalitetnog postavljanja i do nekvalitetnih materijala.

Ajde sad malo uključite mozak i dajte logici na volju.
Gumica koja se nalazi ispod šrafa, koja bi trebala štiti prodiranje vode- jel mislite da je ona stvarno toliko kvalitetna da može kroz dulji vremenski period biti kao nova. Nema govora, nema tog sintetičkog materijala koji bi držao tako dobro, nakon velikih vrućina, pa sve do snijega i leda. Dešava se to da tokom vremena gumica postaje porozna i dolazi do laganog propuštanja vode u gredu - letvu koja kasnije počne lagano trunuti. Ujedno se dešava i to da ploča nije više tako dobro učvrščena i dolazi do laganog podizanja ploče prilikom vjetrova. Kada dođe jak vjetar, ploča počinje sve jače poskakivati dok u jednom trenutku ne popuste šrafi (zbog poluge) i u zrak odlazi cijeli krov. Realno gledajući trebalo bi svaki 3-4 godine zamijeniti sve gumice, to bi ipak bilo previše- jebeš ti onda ušparani novac. . Usput važno je odmah i postaviti gromobrane, jer vjerujte mi niije nimalo lijepo za vidjeti, ćuti i pogledati na građevinu koju si gradio da ti spali grom u nekoliko sekundi. Znači lim vuče ostale popratne troškove sa sobom, a sa samim limom je također problem (gore naveden). Tada imaš rupu bez dna, koja nema ekonomske računice. U prvih nekoliko godina sretan si kako ti je fino ostalo još love, da si njome guzicu obrišeš, dok neznaš kakve te sve muke kasnije očekuju. . Koliko sam vidio sretnih ljudi dok su pokrili limom- to je bilo veslje sve u 16. Iduće godine došlo je nevrijeme i raskrilo im pola kuće, vode po kući, namještaj mokar. Tada slijedi priča: "joj, pa nemogu vjerovati, pa kako se baš nama to desilo", e jebiga sad lipi moji, koliko ste ušparali prvi puta, sada ćete toliko dvostruko platiti i napraviti kako treba. Lim bi trebao biti korišten, samo za silu- za prvu ruku dok se ne nađe neko riješenje, jer za trajno to je katastrofa. Tuač lijepo cijelog oblikuje ošini po prašini, ima kao da je ratno stanje. Usput susjedima bi bilo dobro odma kupiti nekoliko para radnih slušalica, da ti ne kunu mater, ipak ti je nešto (barem za slušalice) ostalo od uštede u džepu.
Ovo govorim iz iskustva moje okoline, da nebi netko mislio da baljezgam gluposti.

Zaključak: Nema lima do crijepa.


P.S : ovo gore napisano ne vrijedi za lim panele postavljene na zato predviđenoj željeznoj konstrukciji. Ako netko želi da mu kuća izgleda kao hala neka odma danas pokrije lim panelima . Čak postoji jedan čovjek, koji je vlasnik pogona za proizvodnju limenih stvari. Znači pokrov, dimnjaci i ostalo. Nije pokrio svojim vlastitim limom nego biber engoba crijepom. E pa što vam to onda govori.??

Isto tako je to kao i propaganda cigareta. Phillip Moris ima proizvodnju cigareta, a sam on je prestao nakon nekog vremena pušiti svoje cigarete jer je vidio da to nije zdravo.

Ako netko ostaje pri svojoj teoriji za lim, neka kupi i pokrije. Sretno mu bilo. Samo neka kasnije ne jadikuje kako je ostao bez krova. Čak bi bilo dobro da odma počne štedjeti za novi pokrovo.

Ljudi žao mi vas je. Znam da je teško stanje u hrv. Ali onda barem pričekajte neko bolje vrijeme pa pokrijte kako spada, jer se krov ne radi svake godine. Poprilična je to svota novca, da bi se sada zajebali.

Nadam se da sam pomogao oko dileme.

Sretno vam bilo.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom