Pogledaj jedan post
Old 10.02.2012., 02:36   #3
FileExplorer zašto kažeš "konačno"?...porez na dividendu je ekonomsko dvostruko oporezivanje i ako je to poticaj gospodarstva onda sam ja papa... kao ekipa neće isplaćivati dobit? ahahahah da, neće, ali zato može uzeti pozajmicu od društva i još štošta za što neće platiti porez.. a prema zakonu o trgovačkim društvima dobit se ne isplaćuje onako kako je nastala već isplatiš npr malo novije dobiti, malo starije, malo ove u sredini i tako... koliko firmi još uvijek drži dobit iz njihove prethodne vladavine na zadržanoj dobiti, a ovo prije i poslije su si isplatili naravno ... to samo mi možemo uvesti ovakav porez na dividendu i pričati javnosti da je to poticaj ulaganjima i da će ta mjera (kao i ove druge koje su najavili) pokrenuti gospodarstvo, osjećam se kao da sam u vrtiću u pješćaniku i netko mi stalno baca pijesak u oči i usta tako da ništa ne vidim i ništa ne pričam... porez na dividendu se uvodi na jedan drugačiji način - na način koji ima smisla, a ne na ovaj... pdv 25% nije tema, ali tek bi se tu dalo pričati
__________________
BackOfficeServiceSystems
frugalitas is offline  
Odgovori s citatom