Pogledaj jedan post
Old 17.06.2012., 22:44   #11
"Dogovorene veze" u doslovnom smislu tog izraza su mi potpuno nezamislive.

Veze nastale iz prijateljstva su mi nešto lakše zamislive, ali onako poput dvoje ljudi koji cijelu večer provedu na istom partyju, ali se ugledaju tek kad svi ostali odu doma, pa skuže da će im udobnije biti zajedno provesti ostatak noći - a ne treba zanemariti ni manji trošak za zajednički taxi.

U naslovu mi nedostaje treća opcija: "veza/brak iz računa". Pritom ne mislim na materijalni račun, odnosno uvezivanje zbog nečije novčane obdarenosti: radi se o vezi/braku u koji se ulazi bez svemirštine, ali s jasno osviještenim razlozima za vezu/brak; radi se o vezi/braku u kojem leptiri ne ometaju jasan pogled na onoga drugog...

Takve su veze inicijalno vrlo izgledne - upravo nepostojanje leptira umanjuje onaj "moment triježnjenja" u kojem se počnu javljati brojni "a ja sam mislio/la da si ti, da ćeš ti, da smo mi, da ćemo mi...", uz neizostavno razočaranje zbog nedosegnutih ciljeva koji su se, nošeni jebenim leptirima, činili tako bliskima i dohvatljivima.

Pa ipak, i tu postoji jedan problem - takve su veze dugoročno stabilne i manje sklone burnim raskidima samo za one koji nikadnikad ne osjete u želudcu potrebu da nekome budu sve; samo za one koji ne vide ništa problematično u odrađivanju života od blagdana do blagdana, od jednoga dječjeg rođendana do drugog, od jedne partije tenisa s dečkima do druge, od jednog pilatesa s curkama do drugog...

Oni/e koji se jednog jutra probude (ili ih neznani netko probudi) željni bivanja važnim, posebnim, lijepim i jedinim, željni razgovora, poljupca od kojeg se ježi koža i dodira od kojeg se uzdrhti i zagrize usna i uzdahne kao da je prvi put... e, ti su u problemu kad se takvo što dogodi, a u kadru tog filma su i djeca i retriever i krediti .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom