Pogledaj jedan post
Old 05.07.2013., 09:12   #8
Ja često znam napraviti popečke iz pećnice - to je nešto ovakvo , ili ovakvo
no, ja koristim ono što mi je pri ruci. Baza mi često zna biti kuhano proso ili slanutak, u to dodam zgnječeni kuhani krumpir, celer, kelj, karfol, sojine ljuskice (ne sve to, stavim što imam), okaru od izrade sojinog/rižinog/bademovog mlijeka, luk prepržen bez ulja, protisnuti češnjak, začini po želji. Ne treba uopće dodavati ulje. Po potrebi malo brašna ili usitnjenih zobenih pahuljica za zgušnjavanje.
Na lim staviti papir za pečenje. Žlicom uzimati smjesu, staviti na papir, stanjiti viljuškom. Peči u pećnici, kad se malo zapeče okrenuti - peče se oko pola sata na 200 stupnjeva.
Preko gotovog popečka se može prelijati malo lanenog ulja ili neki umak/preljev po želji.

Kolačići:Anzac Biscuits with Ginger
Meni su se jako dopali, naribani đumbir daje fini osvježavajući okus. Naravno, ovaj recept treba prilagoditi. Nikako koristiti maslac! Ja sam umjesto maslaca dodala maslinovo ulje - oko 6 žlica masl. ulja (svaku žlicu računam kao 2g zasićenih masnoća); šalica zobenih pahuljica (kupiti sitne ili usitniti u blenderu), umjesto golden sirupa dodala sam 2 žlice agavinog nektara, može i med; brašno; 1/2 šalice smeđeg šećera (koristim Muscovado); šalica brašna; kokos nisam dodala jer se u OMS ne koristi; 1/2 žličice naribanog svježeg đumbira (bez đumbira to nije to ) + žlica vruće vode i 1/2 žličice praškaza pec.
Oblikuju se kuglice, stave na papir za pečenje, stanje u oblik kolačića, peče se.
Na dan pojedem 1-2 pa mi to traje jako dugo. Čak su i moji ne-OMS ukućani rekli da su im fini kolačići


Nedavno sam radila najjednostavnije kolačiće koji postoje. Uzme se banana, zgnječi, dodaju se usitnjene zobene pahuljice i grožđice, u omjeru da se mogu oblikovati kuglice. Stavi se na papir za pečenje i peče se dok se malo zažari. Mirišu savršeno, jako su fini. Budući da nemaju nikakvih masnoća, može ih se pojest sve odjednom Sljedeći put ću dodati i malo narezane jabuke jer mi se čini da bi savršeno odgovaralo.
Za ovo postoji negdje recept ali ne mogu naći.

Na posao svaki dan nosim malu kutijicu sa svojim zdravim grickalicama - malo grožđica, 2 datulje, 2 suhe smokve, par oraha, lješnjaka, badema, ako imam kakav kolačić - grickam tijekom dana.
Nosim i svoje homemade sojino ili dr. mlijeko - 1 staklenu bočicu. I 2 šnite kruha koji sama pečem u pekaču, a radim ga od integralog, raženog i crnog brašna, bez ulja, umjesto ulja savršeno funkcionira okara od izrade biljnog mlijeka. Kruh namažem nekim pekmezom ili džemom bez dodanog šećera. Namjeravam raditi i domaći humus pa ću mazati tim.

Dosta za danas

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
S obzirom da forum na originalnoj stranici,odnosno tamošnji forumaši, nikako ne podržavaju ljude koji nisu uspjeli u jednom danu 100% preći na tu prehranu, i tako obeshrabruju mnoge koji malo po malo pokušavaju...
Oprosti, ali moram reagirati. Molim te, nemoj tako govoriti, netko bi ti mogao i povjerovati. Ljudi tamo su predivni, podržavaju svakoga, savjetuju svakoga. Znam jer sam pročitala cijeli forum, danima sam čitala. Ali ne možeš očekivati da će ti netko tamo povlađivati i reći da je ok ako se ne pridržavaš pravila. OMS recovery program je OMS recovery program. Ako ga slijediš možeš očekivati da će ti pomoći. Ako ga slijediš djelomično, imat ćeš i djelomične rezultate. Pa i George je rekao da ga neki pitaju zašto im OMS ne djeluje. Najčešće ispadne da ti u nečem ne slijede program - ili se povremeno počaste nečim masnim, ili ne paze na vit. D ili već nešto. Pa ako ne slijediš OMS nego ga slijediš na pola, onda nemoj jambrat da ne djeluje, sam si kriv. Nitko ti tamo neće reći da je ok da se dnevno počastiš keksom, čokoladom, sirom ili nečim sličnim. Ne zato što te osuđuju nego zato što OMS djeluje kada ga se primjenjuje, a ne kada ga se ofrlje primjenjuje.
Ti imaš sreće, možda za sada, možda možeš ovako nastaviti cijeli život i bit ćeš dobro. Svatko ti želi da budeš dobro.
Ali kako bi netko mogao napisti da je ok da se program djelomično provodi. Ne samo radi tebe, radi drugih koji će doći i to pročitati.
Mene i ovdje brine da će netko novi doći i povesti se za primjerom da će sve biti ok ako napola primjenjuje program. E pa neće. Ako netko ima agresivniji oblik bolesti, neće mu biti dobro ako program primjenjuje napola.

I da, zbrajanje zasićenih masti da se ne bi prešlo 15g dnevno isto nije dobar pristup. Ono što bi trebalo je težiti 0. Nuli. Nula se ne može postići, ali može se postići recimo oko 5 g zasićenih masti dnevno.
Zašto? Objasnio je George, baš tebi. 15 g ili 20 g je donekle proizvoljna granica, Swank je morao dati neki broj, neku vrijednost. Ali i sam Swank je rekao da su najbolje rezultate imali ljudi koji su imali najmanje moguće vrijednosti unosa zasićenih masti.
Nama bi svima vjerojatno cilj što manji invaliditet, odnosno da bolest što manje utječe na nas. Najbolji način za postizanje toga je smanjiti zasićene masti na najmanju moguću i izvedivu mjeru. A ne zbrajati zasićene masti u šniclu ili kolaču ili nečem sličnom.

Ma, mogla bih cijeli dan pisati, bolje da sad stanem.
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom