Pogledaj jedan post
Old 19.10.2010., 21:17   #9
imam li pravo tužbe protiv rh zbog nezakonite sudske presude i nanošenjem trajne materijalne štete?

Sud mi je unatoč svim prilozima dokumenata Ureda za graditeljstvo - praktički uništio za sva vremena mogućnost građenja na građevnoj čestici jer je svojom pravomoćnom presudom dodjelio posjed predniku dijela tog zemljišta (koji su nas tužili za smetanje posjeda jer smo navezli građevni materijal za gradnju prema građ dozvoli na svojem gradilištu -oni koji su prije općini prodali parcelu koja je postala dio naše jedne, građevne parcele!!!! s izlikom da po tom našem gradilištu imaju put a kojeg se niti ne vidi nit je konfiguracijom moguć ali eto...). Obzirom da je svojom presudom Sud u naravi suzio sa 16 na 12 m širinu naše građevne čestice uz cestu a najmanja je širina 14m (za uopće moguće građenje po sadašnjem PUP-u)te na istoj praktički više nije niti dokupom moguća gradnja (okolo je sve izgrađeno) - ako ne idem u vlasničku tužbu jer sam z.k.vlasnik i ne gubim vrijeme "tjerajući mak na konac 20-godina" imam li već sada pravo na naknadu štete koju mi je sud svojim nezakonitim sudovanjem učinio, tužbom protiv RH?
Logično mi je da je šteta već počinjena jer moja se materijalna prava nisu poštivala (neuvažavanjem pismenih akata prostornog uređenja, nepoštenog posjeda, nepriznavanjem instituta povjerenja u zemljišnu knjigu, ....) prvostupanjskom pravomoćnom presudom, no ipak molim konkretan savjet.
Hvala lijepa!
__________________
GraničarHR
vobajdi2 is offline  
Odgovori s citatom