Tema: Stjenice!
Pogledaj jedan post
Old 21.05.2011., 10:55   #19
a da, ovakva iskustva sa sjenicama nemam. one su mene obicno grizle u podrucju nogu, kazu da izadju nocu ili u zoru vrlo kratko, samo da te piknu posisu krv i odma se izgube. no ja sam ih vidjela u razlicita doba dana, i po zidu..evo upravo sad u splitu jedna je bila na zidu, tako sam skuzila da su prisutne....no u UK sam vidjela ugrize, jedan do drugoga, crvene tockice, pravi su majstori u redanju tih tockica jedne do druge...no vrlo diskretno. no cimerice su bile irkinje i one su imale ogromne ubode, kazu da irci imaju tzv"slatku krv" vrlo bijelu kozu takodjer...
stalno me je cesalo,,,no ubodi i crvenilo bili si sitni gotovo neprimjetni, da nisam znala sta je na stvari.
takvo je iskustvo bilo i drugih u stanu.
njih se izgleda nije moguce rijesiti u par dana. ali pranjem posteljine i tretmanom ima ih sve manje, a tretman treba biti redovan jer se one brzo razmnozavaju....onda odjednom nestanu...mozda treba par tjedana efikasnog tretmana. jednostavno preporucam, a sto cu i ja sada uciniti, kupiti sredstva i svaki dan prskati, prati, cistiti....tako je to...tesko ali potrebno...inace je nocna mora buditi se u sred noci i traziti ih po krevetu!!!
sretno, ako skuzim kakav dobar proizvod ovdje u HR napisacu, ali inace idem u UK uskoro pa cu otud donijet i detol.!!!!

Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
-razmnožavaju se dnevno

nemoguće!

-naseljavaju krevet i područje oko kreveta

totalno nebitno i one ne znaju da je to ispred njih krevet pa kažu e tu ćemo! ako mislimo na iste kukce, "kissing bugs" iako mislim da ih ovdje nema ali nisam siguran (tj. ja ih nisam sreo nit mi je ikad itko rekao da ih je sreo ili osjetio)! dolaze u krevet jer ih privlači miris ugljik dioksida kojeg izdišemo. zato dolaze na područje oko usta i nosa i "poljube vas" tj. ugrizu i nasišu se krvi!
imam dvd "kukci" na kojem su lijepo opisane a vrsta je Trypanosoma cruzi iako mi google izbacuje neke bakterije?
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom