Tema: Minival
Pogledaj jedan post
Old 24.08.2011., 09:35   #863
Evo da vam podijelim svoje iskustvo sa minivalom, iako je to bilo davno prije 5-6 godina.

Radila sam minival na dugu kosu kod svoje uobičajene frizerke, jako sam željela kovrče. Prvi dan sam si izgledala ko ovčica, ali kovrče su se nakon nekoliko pranja opustile.

Frizerka je rekla da minival traje 3 - 6 mjeseci. Ja sam čudo prirode jer je meni trajao 2 godine. Istina, do onda je kosa već bila dosta izrasla na tjemenu, a na vrhovima bila dosta uništena. Minival se još držao u obliku da je kosa bila valovita. A nakon toga, kad sam je morala početi češljati, izgledala je slamasto. Na suncu je izgubila bolju i onda sam je samo polako malo po malo kratila dok nisam popravila štetu.

Bila sam vrlo zadovoljna dok sam ga imala, kosu sam češljala samo kod pranja kose, prala je jednom tjedno jer se nije mastila (ja sam uvjerena da mi je to pomoglo riješiti problem masne kose! , isto kak sam uvjerena da mi se nakon toga struktura kose malo promijenila, jer je prije uvijek bila ravna, a kasnije valovita). Kosu sam njegovala preparatima za kovrčavu kosu, ali ništa posebno- šampon i regenerator i ponekad maska za kosu.

Nisam sigurna da li bih radila opet, čisto jer me iživcirao onaj dio slamnate kose koja se onda rezala dosta dugo, jer nisam dala odrezat 10 cm i više odjednom. Kosa mi ni u jednom periodu nije bila farbana prije minivala niti tokom njega, niti nanošeni preljevi i ino.

Ne znam kako je sa modernim kemikalijama, ali ja sam i dalje uvjerena da u određenom postotku minival ošteti kosu, nekom više a nekom manje. No, kosa raste i sve se da srediti. Onda sam ga platila oko 250-300 kuna za dugu kosu.

A sada slike (i moje isprike na jako dugom postu):

Kosa u prvih godinu i pol dana:



Kosa nakon 2 godine minivala:



I nakon oporavka od minivala:

__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom