Pogledaj jedan post
Old 14.09.2010., 12:18   #18
Quote:
Littleprinc kaže: Pogledaj post
Moja supruga je rodila prije 9 mjeseci i užasno je počela mijenjati raspoloženje postala je i agresivna, dere se nezadovljna je , ništa je neveseli, cijeli dan čeka kada ću ja doći doma i veseli se tome i kada ja dođem počme svađa za sekundu

Ona više ne može čekati da se ja odmorim odmah mi daje djete, (ja obožavam dijete to mi je sada najveća sreća) .

Nikada nije zadovoljna kada sve sredim po stanu ona traži sitnice, nije sretna ja gubim volju za svime jednostavno , ja sam samostalan radim par poslova ništa mi nije problem no s vremenom jednostavno shvaćm da ovo više nemogu.

Njene reakcije su postale grozne ne kontrolira se urla, dere se baca se na krevet plače, udara po meni rukama, zanima me dali neko imam ovakvo iskustvo i šta da radim.


Odvojeno u zasebnu temu
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Ovo će biti predrasuda ali divno je kada za tako ozbiljnu stvar savjete daju muškarci i jako mlade cure.Bez uvrede...Najbolje mu je da se odmah razvede kaj ne?To je fakat nenormalno ponašanje kada ti se život toliko izmijeni ...pa kaj je vama?

Tvoja žena je u hormonalnom debalansu,umorna od obaveza,neispavana,život joj se promijenio ..izgubila se malo..nespremna na sve obaveze možda i nezrela za dijete i brak u smislu kakvu to žrtvu podnosi.Imala je sliku o sebi kao jednoj osobi a sada je druga pa ne može to baš pojmiti.Uz postporođajnu depresiju koja ne mora biti 6 mjeseci već i dulje.Sve to izaziva kaos u njoj.Nesretna je te frustrirana a te frustracije prenosi na tebe.To nije pošteno ali ni život nije pošten.Prigovaranjem ništa nećeš postići.
Pozovi neku stariju ženu koju ona cijeni da porazgovara o svemu sa njom na kavi , kako na tebe i nju utječe njeno ponašanje.Ako to ne možeš ..napiši joj kako se osjećaš ,da je puno voliš ali da stvarno više ne znaš što učiniti.Možda da čak potražite stručnu pomoć?Znam da je koma ali molim te ne optužuj je jer za mnogo toga nije svjesna kako to djeluje na tebe.
Uzmite obavezno neku pomoć..njoj pusti da se doooobro naspava par dana ,odmori,prošeta gradom,ode frizeru i u šoping,otiđite u kino,malo na neku romantičnu šetnju..puno ju hvali,razgovaraj sa njom ,daj joj komplimente kako ti je naljepša i divna(žena koja rodi ne osjeća se više privlačnom neko određeno vrijeme)i tješi.Kupi joj tu i tamo sladke poklončiće (ne hranu ..ni u ludilu ako baš nije kesten pire ) i cvijeće.
Kada dođeš doma znamo da si umoran ali dođi sa osmijehom...sam si napravi tu i tamo nekaj za jelo...ne cendraj nego je pitaj kako joj možeš pomoći.Uzmi klinca pa u šetnju a ona neka se naspava.Onak..Dušo..ja ću uzeti bebicu a ti se malo odmori...cijeli dan si u pogonu.Pa je poljubi i ušuškaj.
Trudiš se jako vidim i samo nastavi tako.Njoj sada ništa ne paše jer sama sebi ne paše.Svakako joj reci kako se osjećaš i da si jako i ti frustriran.
Sada je u emocionalnom kaosu ali sve će doći na svoje.Budi strpljiv i blag sa njom.Razgovaraj i slušaj je.Potrebno je slušati ženu.Ono što ti zapravo želi reći van deranja.Da je umorna i tužna.To će sve proći ali pokaži razumijevanje i toleranaciju.Nije lako cijeli dan biti doma sa malom bebom..a do jučer si imao aktivan poslovno društveni život.Kužiš?
Samo polakoOna će opet biti ona koju si znao samo joj daj vremena.

Sama sam prošla ovo što opisuje littleprinc.
Ovo što si napisala je najbolji savjet kojeg sam pročitala.

Nažalost, u mom slučaju stvari su otišle nagore, muž je na moju agresiju odgovarao agresijom, ja sam ozbiljno oboljela, pred razvodom smo.

Ovo je vrlo ozbiljna stvar, podcjenjivanju i predrasudama ovdje nije mjesto.
__________________
"Bože, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrost da shvatim razliku među njima!"
migracija is offline