Pogledaj jedan post
Old 03.02.2006., 09:29   #18
Mislim da svakako previše gledanja agresivnih crtića ima dosta negativnog utjecaja na ponašanje djeteta (kao uostalom i inače neuravnotežena upotreba nečega ili izloženost nečemu).
No, čini mi se da su u toj dobi roditelji ipak glavni 'obrazac' agresivnosti, jer se obično pokaže da djeca agresivna prema drugoj djeci imaju npr. tatu koji se voli svađati sa svima koji 'imaju nešto protiv njega', od susjeda do tete u vrtiću koja se usudila komentirati kako je njegov sinek malo preagresivan...

malo offtopic: Nema mi gotovo ništa odvratnije nego kad se npr. vozim u tramvaju, i čujem mamu i dijete (vrtićko ili prvi/drugi razred osnovne škole) kako razgovaraju o događajima i prijateljima u vrtiću ili školi, pa mama krene s porugama na račun ostale dječice (tko je kakav, kakve su im mame i tate, tko je kakvu 'glupost' rekao, i slično). Normalno da će takvo dijete izrasti u prgavu tinejđericu koja će se podsmijavati nastavnicima i slično jer, primjerice, nemaju frizuru po posljednjoj modi ili imaju majicu krive boje ili ne upotrebljavaju najnoviji sleng...

p.s. 'čudovišta iz ormara' je jedan prekrasan crtić
__________________
n/a
Tristram Shandy is offline  
Odgovori s citatom