Tema: Montignac
Pogledaj jedan post
Old 07.03.2007., 10:46   #18
Nisam vise na Montignacu jer je mi ne pase to razdvajanje. Shvatila sam da je bit svakog nedebljanja jednostavno (ili zapravo najteze) disciplina.

Za prvu fazu dok se mrsavi Montignac jako pomaze, ali ako imas malo kila za skinuti svejedno je kojom ces metodom - samo treba paziti sto jesti. Metodu propisuje zdrav razum i malo znanja o hrani.

Opce je poznato sto deblja. A osim izbacivanja toga treba smanjiti kolicinu hrane. I to definitvno funkcionira. I tad se moze jesti u svim kombinacijama.

Mogu vam i navesti sto jedem i koja su mi nacela.
Dorucak: 3 snite kruha i tanko namazano maslo. Caj bez secera.
ili vocke - bilo koje 3 vocke
ili 1 hrenovka sa kruhom i senfom (hrenovke su totalna katastrofa i trebalo bi ih izbaciti iz zivota sasvim ali kad ih jako volim)
ili frigano jaje sa kruhom
ili bioaktiv sa muesli (ili dvije doze ako sam jako gladna, ali muesli samo sa zitaricama i suhim vocem, bez cokolade)
Nikad ne jedem: lisnato tijesto (jer me to jako deblja kad kontinuirano tako doruckujem), raznorazna slatka peciva, slance, stangice i sl. Od njih sam brzo gladna, a imaju sastav masti, bijelo brasno i secer... debljanje

Rucak: malo mesa sa puno povrca(bilo kuhano bilo svjeze ili peceno ali nepohano) uz dodatak maslinova ulja i malo kruha
ili kuhani kiseli kupus sa zgancima i nista vise
ili tjestenina sa umakom od mesa ili rajcice (svakako skuhano bez vrhnja)
ili kuhana pecena riba sa kruhom
ili grah skuhan u vodi uz maslinovo ulje.
ili soja s necim
Bit je malo proteina(dakle ne becki koji prekriva tanjur), puno povrca, nikad pohano, nikad umaci koji imaju vrhnje, maslo, nikad zaprska, nikad juhe iz kesica ili uncle bens umaci... i sve to sa malo kruha. Nikad pomfrit, rijetko peceni krumpiri, ali kad ih jedem pojedem dva a ne 7 kako bih to cinila prije.

Vecera: Bioaktiv sa mueslijem
ili kuhano zelenilo sa malo krumpira.

Kolac - jednom u dva tjedna bilo koji. Kava bez secera, sa nemasnim mlijekom. Cokolada samo crna i to malo (npr cetvrtina ona od 10 dkg).
Sladoled - 5 komada kroz cijelo ljeto. U svakoj pauzi /gladi pojedem jabuku ili jogurt i to onaj od 2,8 jer obozavam Vindijin jogurt...

Kad pogledate ovo gore... od ovoga se nitko nece nadebljati, ali - ako svako jutro pojedete lisnato sa visnjom ili sirom (koliko je to secera i masnoce svaki dan) pa jedete vocne bioaktive i jogurte (svi su sa secerom) pa ako pijete vocne zasladjene sokove ili gazirano ili svaki dan pojedete kolac ili dva ili rucate jednom u firmi, a onda jos jednom doma, prejedate se przenih krumpira ili kruha i salame, dodajete kecap pun secera, ... naravno da se debljate...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom