Pogledaj jedan post
Old 06.10.2016., 07:24   #1
Prijevoz lijekova preko granice

Planirao sam neki put, pa me zanima koja je točna procedura, može li se desiti da na granici ili bilo gdje (racije, itd.) mi budu oduzeti lijekovi, i je li dovoljna samo potvrda mog liječnika opće prakse na hrvatskom jeziku o tome da ih smijem imati i da su za osobnu upotrebu, kako mi se isti ne bi oduzeli?
Isto tako me zanima, ako bi mi ponestale zalihe tijekom puta, mogu li ih kupiti u ljekarni temeljem iste potvrde.
Također me zanima i ukoliko kod mene budu pronađeni lijekovi u količini za osobnu upotrebu, s djelatnom supstancom za koju imam propisan recept, ali koji su nabavljeni online od proizvođača čiji su lijekovi zabranjeni za korištenje u EU zbog razloga ekonomske i pravne prirode, što se onda dalje događa? Bivaju mi oduzeti, a ja bivam prekršajno (novčano) kažnjen?

Ne bi vjerojatno bilo loše spomenuti i da sam u RH pravomoćno osuđen za neovlaštenu preprodaju lijekova, pa me zanima stavlja li me ta činjenica na bilo koji način u nepovoljan položaj (prvo što mi pada na pamet jest eventualna kontrola na hrvatskoj granici ako bih iz područja izvan EU ulazio u Hrvatsku...ne znam mogu li i druge države EU doći do podataka o meni).

Zadnje uređivanje mammoth : 06.10.2016. at 08:03.
mammoth is offline  
Odgovori s citatom