Pogledaj jedan post
Old 25.09.2017., 11:27   #2710
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Govorite li vi svojim klincima za učenje, učite li s njima, radite li im "rasporede učenja" ("danas ponovi hrvatski i matematiku, a sutra prirodu i jezik")?
Treba ju nadgledati, ali bojim se da ću na taj način stvoriti ovisno dijete koje neće samo znati preuzeti odgovornost. U prvom razredu je učila preda mnom, sad mi to već oduzima puno vremena, a najviše se bojim te ovisnosti o uputama.
Kako se vi postavljate sa svojim klincima u nižim razredima?
Kako izbjeći sve ove zamke da naša želja da ih usmjerimo na početku dok ne usvoje radne navike, ne bude loša posljedica u budućnosti?
postavila sam se tako da je na pocetku polaska u prvi razred dobila uputu da kad je vec u skoli gdje mora bit, slusa na satu i trudi se sto vise upamtit i odradi sve sto joj uciteljica kaze.
da svu zadacu mora napraviti u boravku i da doma nista ne nosi (osim petkom)
obzirom na to kolko je dugo u skoli, nju fakat motivira da doma ne mora nista raditi, i kad dodje kuci moze gledat tv, citat, ici na trening.
jedan jedini put kad sam ju motivirala i poticala da nesto odradi, bilo je kad sam ju izvadila iz skole radi putovanja pa je morala nadoknadit.

da ima neke poteskoce u ucenju, vjerojatno bih ju poticala vise. ovako nema potrebe. i dalje tvrdim, ako je uciteljica dobra, dijete prosjecnih sposobnosti puno toga moze naucit samo na nastavi (i bez boravka, a kamoli s boravkom).
to je i smisao skole.

testove vidim u ednevniku, osim sto zboravim kad su, mislim da to nije moj posao podsjecat ju. obzirom da svi roditelji u razredu nisu mog stava, pretvarm se u zlog roditelja. osim sto mi sama ne kaze da su nesto pisali, znala mi je rec, na pitanje kak si napisala: "necu ti rec, jer niti ti meni nisi rekla da pisemo." razgovor obicno zvrsi na tome da su, k, m, f, r, i sl. znali za test, doma su ih roditelji jos dodatno tjerali, pa ja pitam hoces da i ja tebe tjeram, pa kaze da nema potrebe.

ovo sa rasporedom testova na frizider bih cak i mogla stavit, ili iznad njenog stola, cisto da ima to i za po doma.
iako sam ju naucila da ulazi u ednevnik, pa si moze i sama pogledat kad god hoce, ak ju bas zanima.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom