Pogledaj jedan post
Old 22.07.2009., 01:10   #16
Ja sam završila visoku zdravstvenu školu u Mostaru i u početku sam bila ogorčena da sr Županović ne dopušta da vanredna visoka zdravstvena škola bude u Splitu nego samo redovna. Meni je to bilo nemoguće izvesti jer sam već radila kao glavna sestra, stalno ujutro, odgovorni posao i nisam mogla biti na predavanjima i praksi 90% po Bolonji. Ne znam tko to može? I sr Županović bi se trebala upitati kako to njene drage sestre mogu biti supermeni i raditi i ići na praksu i predavanja i sve u istom danu. I kao one su pametnije. Već na kraju mog studija srela sam neke kolegice koje su studirale u Splkitu redovno i rekle mi da nisu uopće bile ni približno koliko se traži, da im oproste, da ih ne zapisuju, da im progledaju kroz prste i bilo mi je da plačem. Tko koga laže? Ali neka, čula sam je nedavno na predavanju da je sve isto medicinska sestra s v 2 god više ili tri visoke pa sad prosudite što to znači. Inače da je sr Županović alergična na mostarske diplome, a to je baš zanimljivo jer su predavači: prof.dr.sc Bota, prof.dr.sc. Boban, mr.sc Nada Prlić, sr Sonja Kalauz, Dr Marušić ,prof.dr.sc.Ana Marušić, njen suprug koji je ekspert u istraživačkom radu, prof.dr.sc. Ostojić, prof.dr.sc. Kuzman koji je glavni u Zagrebu na infektologiji... i još mnogi- i hvala im svima. A sr Županović je vrijeme za mirovinu jer bi trebala malo učiti od mostarske bolnice koja je među namodernijima u Evropi, od Dubrovačke bolnice koja je sto godina naprednija od Splita...jer program Bolonje je isti- i u Zagrebu, i Splitu, Mostaru, Dubrovniku (njihove sestre rade samo ujutro, popodne su na predavanjima) I Zadar je otvorio visoku zdravstvenu školu.Od nas 30 koliko je bilo u grupi 5 kolegica je bilo iz Mostara a svi mi ostali iz Hrvatske- pa da to nije žalosno..
Što se tiče na poslu to vam je izgledalo ovako. Prvu godinu su se podsmjehivali- kao neš ti Mostara, to se lako prolazi, ta diploma ne vrijedi, nije priznata- ja sam samo govorila- Tko voli nek izvoli- nitko nikome ne brani, kad je tako lako upiši i ti. Drugu godinu bilo je još nekih podsmijeha ali su već tada drage kolegice vidjele da ja imam mnogo obaveza oko toga, da ne mogu tek tako dobiti potpis ako nisam na predavanjima 50%, a kamo li ocjenu , pa kad su vidjele da sam dosta odsutna, da imam 18 predmeta na godinu, pa kad su čule da je mnogo predavača iz Hrvatske malo su se komentari prorijedili. Na trećoj godini nije ni bilo komentara jer su uvidjeli da je diploma ipak diploma, valjda su se uvjerili i da sam malo pametnija i više nemaju onih blesavih, ljubomornih komentara... i to je to. Mislim da je ipak ljubomora na prvom mjestu i ne dajte se smesti.Ja nisam nikoga imala u Mostaru nego sam sjela za kompjuter- vidjela gdje je vanredna visoka zdravstvena škola i gdje mi je najbliže. I to je bio Mostar.
suppermen is offline  
Odgovori s citatom