Pogledaj jedan post
Old 19.04.2010., 07:12   #32
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Sto ste se uvatili ekonomije sela ko pijan plota? Tvrdim i tvrdit cu da je selo najprvo nacin zivota a tek onda ekonomija. Vi i slicni, koliko mi se cini, na selo ste dosli prvenstveno da zaradite vise nego sto sad mozete u gradu. Jedino sto vam za te vase “velike poslovne poteze" smetaju sitni posjedi vlasnika koji ih takvima put vas ne zele prodati, jer takve poput vas ne zele blizu, da im u u blizini njihovih usjeva i kuca netko za svoje profita sije GMO bilje i sprica sve moguce otrove
Eh, drago mi je da znaš tko sam ja i meni slični. Mi sigurno ne možemo biti dobri kada tebi prkosimo jer ti si neprikosnoven. Nego odakle tebi ideja da ja na svojih 1500 kvadrata krvavo (al doslovno krvavo) iskrčenog krša uzgajam GMO pa mi ostali koji to ne rade smetaju? Dakle, odakle tebi ta ideja? I malo mi elaboriraj kakav je to veliki poslovni potez iskrčiti 1500 kvadrata Dalmatinskoga krša za svoje osobne potrebe? Koliko smo krvi pljunuli da dobijemo ono malo zeleni što je pojedemo, bilo bi nam puno isplativije da istu kupujemo na pijaci. Ali heej, moji tvrdoglavi pa žele imati svoje, domaće i friško...

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
A sto se tice moje americke patetike, ja tako osjecam i to kazem i objesim macku o rep kako ce to netko nazvati, narociti oni koji se busaju u prsa “I dont buy it”. Zivim s prekidima u engleskom govornom podrucju vec par desetljeca pa mi nije ni na kraj pameti povoditi se za novokomponovanim sminkerima koji koriste engleske izraze jer nemaju petlju izraziti se na hrvatskom.
Argumentum ad hominem. Nemaš što reći pa se hvataš za američke izraze koji su uoptrebljeni čisto prigodno, s obzirom na ogromnu količinu tipične američke proljevaste patetike s tvoje strane. Get it?
Ant that's truth, I don't have a guts to talk in Croatian, I am scared! Can't help myself, I am chicken...

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Sto se tice GMO hrane i njene “ukusnosti”, prodajte te stoseve nekom drugom a ne meni. Od svega GMO voca povrca (cak je i tzv. “bez kemije”, tj. “zdravo”) u biti GMO, oko 80% ima “supalj” ukus. Tocno toliko pravo domace ima dobar ukus. Ako vam je i domace lose, onda sredite vrt ili njivu da se ne skuplja prekomjerna voda i nabavite pravo sjeme koje se samo obnavlja, a ne manipulirano koje se nakon 2-3 sezone prestane oplodjivati.
Znaći probao tu hanu nikada nisi, al ti znaš sigurno da je 80% te hrane bezukusno! Vidiš to je jedan od glavnih problema našega sela. Svi sve znaju, čak barataju i brojčanim podacima, al nisu u stanju (ili ne žele) proizvesti proizvod po tržištu prihvatljivoj cijeni (pa trešnje ponuditi po 10 kn naprimjer).
A da domaće automatski mora imati dobar okus je teška glupost. Isto kao da domaći proizvod ne može biti bezukusan, oštećen, pokvaren, štaviše pa i otrovan, čak i bez upotrebe ikakvih kemijskih sredstava. A to kako ljudi na selu, po prirodi polupismeni koriste spomenuta kemijska sredstva je dovoljno atraktivna i velika tema da bude zaseban topic. Vidio sam ne znam koliko puta kako ljudi truju sami sebe, a onda bih se zapitao kako li tek truju ostale koji jedu njihovu hranu....
Nego kao uvaženog stručnjaka s iskustvom melioracije te moram upitati, kako da ja sredim svoju zemlju (koja leži na izrazito poroznom kršu) pa da se voda brže drenira u godinama kada po nekoliko mjeseci svakodnevno padaju monsunske kiše. Kako da ja tu zemlju učinim još poroznijom nego što jest? I koje to sjeme da nabavim za trešnje pa da mi svake godine (pa i u one kišne) budu slatke?

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Sto se tice Neretve, a zbog cega drzava ne bi nesto napravila, zbog cega imamo i od poreza placamo sve te institute i fakultete? Narocito ocekujemo da drzava uvede i provede zakon. Pa i vjesalima ako treba, a ne zastarama u necijim ladicama.
Država u Neretvi i je napravila. Uništila je PIK Neretvu, a bez kojega bi današnja Neretva bila ono što je i bila do prije 40-50 godina. Malarična močvara! I ovo nije stilska figura, malarije zaista i jest bilo u Neretvi prije nego li je Stanko Parmać doveo bagere da izmelioriraju deltu.
Danas neretvani protestitraju i traže od države da im sredi zaslanjene kanale, isto kao što su pred generaciju-dvije njihovi preci protestirali protiv Parmaćevih bagera koji su "uništili" onu deltu koju su oni do tada znali. Sreća, u Socijalizmu se nikoga ništa nije pitalo pa su melioraciju priveli kraju, sabotažama i uništavanju opreme unatoć!

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Sto mislite, kako su Kinezi dosli do ovolike industrije? DRZAVNOM upravom i institucijama, ako niste znali.
Ah odatle vjetar puše...slutim li ja to natruhe Jugonostalgije i žala za socijalističkim vremenima iz usta našega seljaka? E jebiga, seljak baš zato i jest seljak, jer bi htio i prdnuti i stisnuti. Htio bi imati kapitalizam i socijalizam kako mu odgovara u datom trenutku. Jbga, socijalizma nema već 20 godina.
Al da, država bi trebala učiniti nešto da studiozno obrazuje i modernizira selo, isto tako i da zaštiti domaćeh potrošaća od terora proizvođaća hrane pa da npr. limitira cijene monstruozno skupih proizvoda (npr. maslinovo ulje od preko 100 kn/l, trešnje po 35 kn/kg i sl...).

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Moram priznati da me nista ne dotuce kao griznja savjesti sto sam drzao svinje dok su ih “krvozedni” seljaci klali, pa kad mi to nabace oni isti kojima sline cure dok vide fine kobasice, kotlete, kulenje i sunkice, kad ih onako slatko zagrizu, “mirne i ciste” savjesti da su svinje “humano procesuirane”.
Oprosti na mojoj neukosti al što je pisac ovime htio reći??

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
A sto se tice prica o kukavicluku ljudi sa sela (takvih se uvijek svugdje nadje) i lakoce pokolja ljudi od strane onih istih koji kolju svinje, ako imate muda odite pa to recite u lice mojim susjedima. Bolje bi vam bilo da te svoje žutoklijave price prodajte onima koji padaju na stoseve kako se vegetarijanskom hranom mogu i psi hraniti, bit ce te zdraviji, a nece vam trebati ni novi dokumenti sa slikama.
Sad su i vegetarijanci krivi za stanje na hrvatskom selu? U jebote, koliko je ta lista odgovornih za stanje na hrvatskom selu. Svi samo ne nepismeni seljak. Nego što se to točno dogodilo pa da vama ne odgovara ono što je odgovaralo vašim očevima? Neće ljudi više olako kupuju vašu skupu hranu kao nekad? Đubrad sad ima izbora koliko hoćeš pa bira uvozno. Majku im nedomoljubnu...čak i država više ne želi otkupljivati po cijenama koje mi odredimo nego bi sad država nama određivala!!! Pa jesmo li se mi za to borili??? Neka određuju otkupne cijene onima iz gradova koji nisu qrcem mrdnuli u ratu...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom