Pogledaj jedan post
Old 02.03.2012., 02:48   #3
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Kod RH je to stvar tehničke prirode.

"Iako je Hrvatska zatvorila poglavlje 24 – pravda, sloboda i sigurnost, nakon ulaska u Europsku uniju, imat će rok od dvije godine da u potpunosti zadovolji standarde Schengena. Više od 1000 kilometara kopnene granice, dodatnih pet tisuća policajaca, nekoliko graničnih prijelaza vrijednih i po 20 milijuna eura te autoceste. Sve su te brojke dio iste priče – pristupanja Hrvatske schengenskom prostoru. Hrvatska će morati osigurati dovoljan broj policijskih službenika za učinkovito obavljanje granične kontrole sukladno schengenskim standardima i najboljoj praksi Europske unije. U trenutku kad postane dio Schengena, Hrvatska će zapravo postati čuvar vanjskih granica Europske unije."

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-364729

Dok je kod Rumunjske i Bugarske to bilo zbog:
"Bugarskoj i Rumunjskoj još uvijek nije odobren ulazak u zonu Schengena Europske unije zbog protivljenja Nizozemske i Finske. Pola godine ranije usprotivile su se Njemačka i Francuska. Ove zemlje mišljenja su da Bugarska i Rumunjska moraju poduzeti još neke važne korake u borbi protiv korupcije i kriminala. Očekuje se da će u proljeće 2012. najprije morski i zračni prostor ovih dviju zemalja biti obuhvaćen granicama schengenske zone, a u ljeto i kopneni."
Hvala puno na tekstu kolega, znači ipak padaju moji snovi u vodi. Ništa od potpuno slobodnog kretanja bez putovnice nakon 1.srpnja.2013-e... Ma nek idu u tri lijepe da ne kažem šta. Sad najviše krivim sebe što sam cijelu pricu potpuno krivo shvatio od pocetka , jer ja od pocetka zivim u misljenjue kako se ulaskom u EU automatski gase granice po primjeru Slovenije-Austrije - znaci bez stambilja, bez putovnica, provjera itd - osobna iskaznica i to je to.

Samo kakvi jesmo, neće to ni biti 2 godine nego malo više...5000 policajaca da nasi zaposle u tako kratkom vremenu, pahhh...haha pa znam kolege koji su zavrsili P7 I P8 klasu na policijskoj akademiji, to su ove zadnje dvije generacije iz obrazovanja odraslih i 1000 ih je jos na burzi. To znam najbolje jer i meni je san da postanem policajac , naime imam 19 godina i vec 8 mjeseci nakon sto sam zavrsio srednju skolu cekam da otvore novi natječaj za policajce pa nisu i navodno da nece tak brzo - jos nije izglasan ni novi prijedlog zakona o policiji da se zna hoce li se vratit natjecaj za odrasle ili ce biti ona srednja policijska skola koju je Karamarko otvorio par mjeseci prije izbora kako bi napakostio SDP-ovcima. Di ce tek zaposlit 5000 nepostojećih policajaca jer natječaj još nije otvoren ,a kao sto reko 1000 ih jos ceka na posao u policiji, pa onda granični prijelazi u tom iznosu u i sve u vrijeme ove krize i kresanja proračuna...LOGICNO bi bilo, a ujedno i jedina sansa da taj šengen sto prije dode da ove godine otvore novi natjecaj na policijskoj akademiji za jedno 2000 novih policajaca koji bi tecaj zavrsili bas negdje kad udemo u EU i koji bi se automatski zaposljavali na granici(moš mislit hah).....izgleda da već mogu reći zbogom mojim vizijama ponosnog i potpuno slobodnog Europljanina...

Nek je prokleto sve...

Zadnje uređivanje Sd.Kfz.Panther : 02.03.2012. at 02:58.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom