Pogledaj jedan post
Old 31.01.2017., 21:50   #29
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Rust belt je dio USA koji je ostao totalno devastiran seljenjem industrije u Kinu i ostale azijske tigrove.
S druge strane, niti gradovi i njihovi stanovnici nisu baš profitirali "povećanjem profitabilnosti" velikih američkih kompanija. Naprotiv.
Broj food stamp korisnika se u 8 godina povećao za 50%. Na 14% stanovništva.
Zbog heroina, koji isključivo dolazi preko meke meksičke granice, se broj smrtnih slučajeva povećao za 300% u 12 godina.

I dođe Trump i kaže: Ja to mogu i hoću popraviti.
Zašto je to ulagivanje?
Evo heroin npr.

Jedna od teorija uzroka povecanju heroinske ovisnosti u US je veliki porast koristenja opoidnih i opoidno analognih spojeva u tretiranju kronicnih bolava. Odnosno, zdravstveni sustav stvara djankije koji potom prelaze na ilegalne supstance.

Medjutim nisam vidio napad na farmaceutsku industriju i regulatornu agenciju za lijekove (ili mi je promakao mozda), samo "mi mejka vola". Makar i da jest napao to bi vjerojatno opet bilo nesto pubertetski i impulzivno.

To je populizam. Ozbiljna politika trazi dobru strucnu analizu stanja, procjenu uzroka, procjenu efekata raznih mogucih politika u svrhu kontrole i sanacije datog problema ali i mogucih dodatnih posljedica uvodjenj datih politika, odabir najbolje strategije...
Zid nije nikakav odgovor, to je cirkus, heroin ce se i dalje svercat. Jedna od najvecih ruta u europu npr ide morskim, a ne kopnenim putem.

Populizam upravo i jes olako obecavanje rjesavanja problema koje neka skupina ima ili misli da ima (nekad populiza konstruira probleme da bi imao sto nuditi kao rjesenje).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline