Pogledaj jedan post
Old 24.04.2017., 15:12   #49
Nakon ovog detaljnijeg opisa vaših svađa, čini mi se da je on jedan od onih "oženio sam te, šta još hoćeš?".

Kažeš da nisi pritiskala pitanje braka i da je to napravio sam od sebe. Moguće da je htio to "obaviti" i sad je miran no ne uvodi nikakve promjene. Moj svekar je tako u srednjim dvadesetim odlučio da mu je vrijeme da se ženi, a sa mojom svekrvom je bio jedva pola godine. Da, bila su neka druga vremena no nije bilo ni prije pola stoljeća ili dvjesto godina. I stvarno je to htio obaviti pa dalje nastaviti sa životom po redu i planu...tako si je čovjek zamislio neki životni timeline u kojem je brak neka stavka koja se treba u određenom trenutku realizirati kao događaj no nije ništa više od toga.

I kroz prvih 10-15 godina žena je prošla sito i rešeto s njogovim karakterom, isto sklon lupanju inata i svađanju, baš tvrd orah.

Ovisi mnogo i od odgoju. Ako vjeruje da je najveći san žena udaja onda lako da ima dojam da je tvoj ostvario i ne vidi razloga da išta više radi po pitanju vašeg odnosa. Zato toliko i prijeti razvodom. Moguće da je njemu brak nešto što definira ženu i misli da te zbog toga ima u šaci i da je on taj koji postavlja uvjete.

Nekog rješenja kako "popraviti" stvari nema niti ti itko ovdje može dati pravi odgovor. Vas dvoje očito pokušavate milom ili silom popraviti drugu stranu. I to je rezultat tog samozavaravanja tijekom veze, prije stavljanja famoznog prstenja. I pokušavat ćete dok vam ne dopizdi to mijenjanje partnera. Zato mnogi forumaši ne gledaju na tu cijelu priču optimistično.
Mnogi od nas isto nekad pokušavali ili trenutno pokušavaju. To su uzaludne borbe u koje biva ulagano mnogo energije i vremena, a on ne znam što znači dogovor i obećanje...kao što se vidi iz priloženog, nego i dalje ucjenjuje brakom.
snjesska is offline  
Odgovori s citatom