Pogledaj jedan post
Old 14.11.2017., 02:36   #9034
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Vidiš, Rob Zombie je neko koga jednostavno ne mogu da "svarim" iako imam visog prag tolerancije za horor uratke raznih režisera....
Meg Foster pamtim iz raznih opskurnih filmova, uglavnom trilera iz osamdesetih i početkom devedesetih. Uvek je nekako po pravilu ona bila ta koja bi te filmove uzdigla svojom harizmom na viši nivo. ]
A ja sam ga zavoljela još krajem svojih teen godina, dok sam gledala Devil´s Rejects. To mi je bio toliko super film tada... Bila sam opčinjena. Nosila sam tad i jako podrapane uske traperice kao Sheri Moon, odnosno Baby Firefly u tom filmu, a takvo "prezime" ili izvedenice na nekim mjestima koristila baš zbog tog filma. Eto to je moja vrlo mračna tajna. Nikad nikom ne bih rekla čak i kad su me pitali. Uvijek sam dobila komentar kao- bajkovito, krijesnica- svijetliš u tami...ili oni koji ne znaju baš engleski rekli su vila ili leptirić,.... a kad ono, horor ).
Zatim je uslijedila potraga za prvim dijelom, House of 1000 corpses, ali nigdje po videotekama nije bilo (pa onda uskoro više nije bilo ni videoteka). Tako da sam tu Kuću uspjela odgledati tek negdje 2009. ili 10., kad me već pomalo prošla volja.
Njegove "Halloween" uratke ne bih komentirala...
Ali evo gore spomenuti Lords of Salem me u par scena dobro prepao. Znam da mnogim ljudima nije legao taj film, ali meni se poprilično svidio.
Za ovaj zadnji njegov, 31, isto ne mogu biti objektivna. Generalno gledajući, film je loš, ali mi se jako sviđa Doom-Head odnosno Brake (i malo se užasavam te spoznaje)...


Jaaao, sad vidim da je Meg Foster rođena 10.05. kao i ja, pa naravno da je upečatljiva. Tko zna kako ću ja biti "upečatljiva" za kojih 40-ak godina kad/ ako budem u njenim godinama ...




Nevezano:
Ovo mi se čini prilično zanimljivo Marrowbone (2017), jedva čekam.


I na ovo sam nabasala Cold Skin (2017)- mada sve mislim da ne budem pogledala, jer čitala sam tu knjigu "Hladna koža" od A.S. Pinola, tamo negdje 2010., i iako uopće nije moj tip knjige (i na nju sam takoreći slučajno nabasala), ipak sam nekako emotivno vezana za nju i svidjela mi se. Osjećala sam se čudno u tom periodu i ova knjiga mi je bila neki bijeg i odmak od toga...i dugo sam ju zadržala kod sebe, išla ju produžiti dva puta, a to je vrlo tanka knjižica, pa drugi put kad sam došla knjižničar mi se smilovao i rekao nek si ju slobodno ostavim koliko god želim, pa kad vratim, vratim, da će on to već srediti ...
Tako da, malo me strah gledanjem "kvariti" ono što sam si ja zamišljala.
Hellcat is offline