Pogledaj jedan post
Old 11.06.2005., 22:57   #15
Quote:
@call kaže:
A na kojoj si ti dozi,meni je najmanja 5mg.Inače su tablete super,pogotovo sad kad su sa onim okusom mente.Inače ja ih plačam jer mi je psihička rekla da je to bolje jer bi poslije možda mogao imati probleme kad mi u kartonu bude pisalo dijagnoza F40-shizofrenija.
Ovak', ja nisam bolesna i ne patim od nikavih psihickih bolesti, ali imam iskustva jer sam dosta radila s takvim ljudima. Prvo, ako imas manicni depresivni poremecaj sama Zyprexa nije indicirana kao lijek prvoga izbora. Ili ti ne stima dijagnoza, ili imas krivi preparat. Velis da ti odgovara, da se dobro osjecas, a trenutno imas prilicno malu dozu, 5 mg. OK, ne znam cijelu pricu. Drugo, kod manicno depresivnih poremecaja, Zxprexa, odnosno antipsihotik se moze davati samo onda kada se radi o manicnoj, dakle psihotickoj fazi. I to samo kratko, dok ne izadjes iz nje, poslije se mora stopirati, jer Zyprexa nije bezazlena-zasto se trovati necim ako zaista nije potrebno (dijabetes je problem No. 1, zatim debljanje itd...).

Kod manicno depresivnih poremecaja osnovni lijek je faznaprofilaksa, tzv. "mood" stabilizatori kao npr.: valproat (Convulex, Orfiril...), ili pak lithium (npr. Lithiofor).

Shizofrenija je F20.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom