Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 23.03.2012., 15:09   #949
Quote:
ivich 37 kaže: Pogledaj post
pozdrav! ajde mi molim te reci kako se ti osjećaš po pitanju bolesti, kako živiš s tim? kako često osjećaš tu slabost? malo mi opiši život s tim, kako se ta prokleta bolest razvija, da li ima pravila ili je od osobe do osobe, kako si počela uzimat terapiju i šta misliš o mestinonu? ne znam njemački niti mogu proguglat prijevod na uputama za lijek tako da ni ne znam šta pijem. trebo sam ići sad u zg na emng, ali sam odgodio jer čekam još one nalaze da mi budu gotovi. lijep pozz i svi mi pišite iskustva na početku da usporedim svoje stanje, hvala ljudi!!!
Sve ti ovisi od osobe do osobe, kako sama osoba na nešto reagira, kako se nosi sa svime u životu, itd. Nema pravila, osim što svaki mijasteničar uz dijagnozu mijastenije postane i meteoropata, npr. meni jaaaaako smetaju ljeta, i kakvo god mi stanje bilo, po ljeti se još pogorša. Kao što naš vlastiti stav općenito o životu, iliti točnije, naša ili negativa ili pozitiva su najjači utjecaji na mijasteniju.

Poanta je samo naučiti samoga sebe, ali skoro pa savršeno, znati kako reagiraš na što, bilo to dobro, ili loše, vidjeti kako ti sam najbolje i najefikasnije možeš samome sebi pomoći u održanju dobroga stanja.
A imaš, ako te zanima, na mom profilu ovdje, blog o životu s mijastenijom, tamo više manje puno piše, kako o samoj mijasteniji, tako o meni i kako se nosim s njome u kojem trenu i tako.

A ja sam ti trenutno već više od dvije godine u jako lošem stanju, zbog razvoda kroz koji sam prošla, tako da ne mogu reći nešto o -kada osjećam slabosti- jer sam eto, stalno u groznom stanju , samo se eto, ne predajem i ne posustajem, to mi neprihvatljivo, pa dajem sve od sebe iz dana u dan, kako bi ga provela najbolje što mogu, s obzirom na stanje.
Inače, pod normalnim okolnostima, slabosti se ne mogu predvidjeti, uglavnom se dese kada ih uopće ne očekuješ, i o tebi samome će ovisiti progres toga pogoršanja, kao i trajanje istoga. Ljudi najčešće zaboravljaju da njihova vlastita snaga volje, snaga želje, pozitivizam itd. imaju nevjerojatno veliki utjecaj na bolest, i jako puno pomažu ako su uvijek u velikoj snazi.

A mestinon je supresiv, ili tableta koja uzimanjem održava tvoje stanje mijastenije, i pomalo pomaže nastojanju sprečavanja pogoršanja stanja. No, kako sve što se događa u našim životima izravno utjeće na samo stanje mijastenije, ne pomaže mestinom uvijek da se stanje ne pogorša, no pomaže da se ne pogorša drastično.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom