Pogledaj jedan post
Old 04.11.2007., 01:02   #37
Quote:
PhoeNiX_ReMinD kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da ne možemo niti u prošlost niti u budućnost. Bar ne vremenski gledano,jer ako to učinimo,tada ulazimo u drugu stvarnost u kojoj možda nije isti svemir s istim fizikalnim zakonima.
To da netko putuje brzinom svjetlosti, kada stane to mu bude dalo ''prividni'' osjećaj da je u trenu došo u budućnost,jer u njegovom sustavu vrijeme je stalo. I sada kada se on zaustavio, tada se njegovo vrijeme sjedinilo s općim vremenom i tako je to drukčije za svaki sustav... No to opće vrijeme je nepromjenjivo, stalno, konstanta koju prate svi predmeti u svemiru (ovom)
Potovanje u budućnost je sasvim sigurno moguće. To radimo svaki dan samo jako sporo. Za ubrzano putovanje u budućnost (npr. pomak za nekoliko stoljeća u neko puno kraće vrijeme) je dovoljno da se krećeš relativističkim brzinama. Recimo da putuješ sa brzinom od samo 10% brzine svijetlosti i putuješ godinu dana na zemlji će proć značajno više vremena, zbog dilatacije vremena (ne da mi se sad računat). A ta brzina nije nedostižna, kroz nekih 20 godina bi se trbala lansirat i sonda prema Barnardovoj zvijezdi koje bi dostigla nekih 5%. Naravno što se više približavaš brzini svijetlosti efekt je jači. Teoretski ako imaš na raspolaganju ogromnu količinu energije možeš radit skokokve u budućnost od nekoliko miliuna godina. Dilatacija vremena ze znanstvena činjenica koja je potvrđena u mnogim pokusima. Putovanje u pošlost je naravno priča za sebe. Nema zakona fizike koji kaže da je nemoguće, štoviše mnoge teorije kažu da može, ako imaš na raspolaganju dovoljno energije. Što se tiče samih paradoksa vezanih uz putovanje, meni jedna od najzanimlljivijih teorija je postojanje paralelnih svijetova. O tome se dosta pričalo zbog problema koji su se pojavili u kvantnoj fizici. Primjer toga bi bio da ako odeš u prošlost u ubiješ samog sebe zpravo postoje dvije realnosti: jedna iz koje si došao i druga u kojoj si mrtav.
Foresti is offline  
Odgovori s citatom