Pogledaj jedan post
Old 09.11.2005., 15:23   #7
Smile Proleteri svih zemalja ... nasmijete se

Quote:
nitko i ništa kaže:
on ga je mislim i predavao. Radilo se o ideologiji, i to dogmatskoj, a ne ni o kakvoj znanosti.
Da tako sam počeo svoju slavnu karijeru. Diplomirao sam taman sa ukinućem gimnazija i uvođenjem OM & TiPSS-a.

Kako na samom početku nije bilo udžbenika ni strogog programa ja sam uživao ( a i mnogi moji učenici) u nastavi. Očito je mnogima to što smo radili bilo jako zanimljivo pa sam doživio tu čast da su dva moja učenika ( na Hrvatskom) za svoj omiljeni predmet izabrala Marksizam.
Znam da je to u mnogim školam (osobito kasnije) bio omražen predmet (a predavali su ga svakojaki nekompetentni ljudi), ali kod mene nije bilo tako.

Imao sam sreću da prvu godinu nisam predavap TiPSS (što je bio pravi "vjeronauk" odnosno sušta gnjavaža. Trudeći se da se (bar ugrubo) držim programa predavo sam im (zanimljiviju i lakšu) sociologiju.
Kako sam relativno brzo napustio školstvo, ne mogu znati što se poslije događalo.

No zato (kao roditelj) znam što se događa s vjeronaukom (u osnovnim i srednjim školama), jer su moja djeca po odluci njihove mame išla na vjeronauk. Često smo o tome razgovarali. Ispitivao sam ih (i još danas to radim) i znam pouzdanao da nisu naučili ništa dobro ni pametno. Uvjeren sam da bih ja predavao (kršćanski) vjeronauk puno bolje od tih ljudi koji su zaglupljivali moju djecu.
Kada sam sina pitao zašto je izabrao (u gimnaziji) vjeronauk, a ne etiku, odgovorio mi je da je tako bez ikakva truda dobio petice, a za etiku bi se morao potruditi nešto i naučiti.
Eto to je suština crkvenjačke etike.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom