Pogledaj jedan post
Old 07.02.2017., 07:29   #31
MIZOFONIJA

Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
i mene to stravično nervira...osim naslanjanja glave na dlan dok jedem ili znam čak drzati slusalice tijekom ručka, drugog načina za to ne slušat, nisam našla.
I jos jedna stvar mi je nesnosna, kad osoba je prehlađena pa šmrće, nikako da obrise nos nego uvlači slinu u sebe...odvratno
Znanost je otkrila o čemu se radi: http://www.telegram.hr/zivot/znanstv...aign=NetWidget



Znanstvenici su otkrili zašto neki ljudi ne podnose glasno žvakanje i izgleda da se radi o stvarnom poremećaju
Znanstvenici su proučavali zašto neki pojedinci pate od mizofonije

Nova studija skeniranja mozga pokušava objasniti zašto neki ljudi mrze zvuk kada netko glasno žvače hranu ili kad teško diše, piše Tech Times. Istraživački tim s Newcastle Universityija objavio je zašto neki pojedinci pate od mizofonije, poremećaja kojeg karakterizira mržnja prema zvukovima jedenja, žvakanja ili ponavljanog paljenja i gašenja kemijske olovke. Takvi zvukovi se nazivaju”triger zvukovima”.

Istraživanje je pratilo 20 ljudi koji pate od mizofonije i 22 ljudi bez tog poremećaja u nekoliko centara u Ujedinjenom Kraljevstvu. Magnetska rezonaca je pokazala da se pacijentima promijenila moždana aktivnost kada su čuli triger zvukove.


p.s.

Moju gospođu ovo gori boldano isto gadno nervira !!
Osim ove vrste nosate mizofonije, ona pati i od strugapijatofobije
(to ti je zvuk koji stvara jedaći pripbor po tanjuru - pijatu , dok se jede )
krena is offline  
Odgovori s citatom