Tema: Holesterol
Pogledaj jedan post
Old 03.06.2017., 13:56   #23
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
I mislila sam početi polako
Izvrsno! Uzmi si i godinu dana ili čak dvije ako ti treba - pod time sam mislio na slušanje svoga tijela. Sa ničime pretjerivati jer tijelo će trebati vremena da se izliječi. Naučit ćeš jako puno o tijelu čim počneš svjesno birati hranu - sa vremenom bi se trebao iskristalizirati savršen tempo za tebe. Ali na početku oprezno i polako.

Samo pokušaj ne izgubiti krajnji cilj iz vidika. Čitaj, guglaj, obrazuj se, eksperimentiraj. Ljepota kod hrane je da za sve postoje zamjene pa dugoročno uopće nije teško. Kavu zamijeniš sa cikorijom, mlijeko sa svojim domaćim orahovim mlijekom, šećer prvo sa medom pa sa javorovim sirupom ili još bolje svježim datuljama (zblendaš ih u vodi), umjesto soli stavljaj razne začine i kvalitetna ulja tipa laneno, konopljino, sikavica, maslina, sol osobno mislim da je najbolja verzija "cvijet soli"...ali to nije za kuhanje koliko za začiniti jelo pred konzumaciju etc...mic po mic po mic i shvatit ćeš koje zamjene tebi osobno najviše pašu (bezglutenski kruh ti ne bih preporučio...ako već jedeš kruh uz meso, radije pojedi veliku salatu umjesto kruha. Dobro bi bilo da prvo konzumiraš salatu pa onda meso). Sejtana i tofua i takvih zamjena se kloni kao vrag tamjana - neće ti ništa biti od malo, ali nikako ne bi trebala dugoročno biti na takim zamjenama za meso. Sa vremenom to što si zamjenila uglavnom izgubi čar i čim se prebaciš par puta kroz razne alternative počneš uviđati koliko toga se konzumira iz dosade i navike.

Bit će zabavno kada krenu rezultati, a onda se možda i radikaliziraš kada vidiš dokle to može ići

Zadnje uređivanje MadMarx : 03.06.2017. at 14:19.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom