Tema: Budizam
Pogledaj jedan post
Old 05.08.2007., 03:54   #87
Lightbulb BUDINA ŠUTNJA I BUDINE RIJEČI

( Drago mi je što je nick KOLIKO JE SATI započeo i što su moderatori imali sluha i postavili temu o BUDIZMU na vidljivo mjesto tako da bude SVJETILJKA onima koji traže i žele naći

(zanimljivo je da sam pred par dana pripremio niže napisani uvod i želio otvoriti temu o budizmu i zamoliti moderatore da bude top tema. tako mi se želja ispunila ,ali je sve započeo nick KOLIKO JE SATI
a ovaj moj skromni uvod neka bude kao kuriozitet.
--------------------------------


Molio bih moderatore da uvrste ovu temu u top teme.
Bilo bi na korist svih nas da imamo aktivnu temu na kojoj bi oni koje to zanima mogli dobiti odgovore na pitanja o Budizmu.
(kao što imamo top teme o ostalim velikim svjetskim religijama)

Zanimljvo je primjetiti da je strpljivi Buddha u svom stilu neprimjećen i tih sjedio u pozadini , dok su ostali glasno raspravljali u prvim redovima.
Došlo je vrijeme da ovaj forum obrati pažnju na šutljivu figuru BUDDHE.

Ovom temom bi smo mogli dati riječ samom BUDDHI ŠAKJAMUNIJU , SANGHI ,ali i onima koji imaju pitanja o budizmu.

Pošto smo na upravo aktivnoj temi o popularnosti pape i dalaj lame u Njemačkoj saznali da je inače teološki NEPREVARLJIVI sveti otac papa BENEDIKT proglasio budizam kao najvećeg neprijatelja KATOLIČKE CRKVE u 21 stoljeću (nakon propasti komunizma) to možda dijalogom
uspijemo razumijeti budizam ali i to zašto ni papa Ivan pavao drugi ni kardinal Ratzinger ne razumiju i baš ne vole budizam .


Budizam uči da je neznanje jedan od najvećih grijehova i korijen svih zala.
Pokušajmo ovom temom raspršiti tamu neznanja svjetlom Budinog učenja koje i danas svijetli kroz tamu vjekova.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom