Pogledaj jedan post
Old 20.04.2005., 20:23   #412
Par pitanja!!!

Pošto je ovaj topic otvoren za početnike a ja sam početnik zamolio bi da mi odgovore ljudi koji posjeduju znanje...i to što preciznije .
1.Koja je razlika između službenoga tržišta i slobodnoga tržišta,nekako mi taj dio baš i nije jasan dali ja mogu kupovati dionice samo sa slobodnoga tržišta?Zapravo me zanima ako sutra otvorim račun kod brokera u koje dionice smijem ulagati tj u koje mi je dopušteno ulaganje!!!

2.Koliko je sigurno trgovanje dionicama sa interneta pod time podrazumljevam mogučnost napada hackera i krađe bankovnog računa pa i novca naravno.?

3.Na stranici www.vse.hr ima burzovna igra koja je simulacija pravog trgovanja dionicama ali kada kupujem dionice imam u ponudi par firmi čije dionice mogu kupiti,moje je pitanje dali je broj opcija i u stvarnosti na toj burzi tako mali?u simulaciji se nalazi ducet firmi a to mi je premali izbor od večine firmi nit nemogu kupit dionice jer su prodane i dioničari ih drže za sebe.

4.zanima me odakle tj sa kojih stranica proučavate podatke o firmama u koje namjeravate ulagati i ako postoji neki redosljed kojim vršite provjere stabilnosti firme prije nego joj povjerite svoj novac???koje uvjete mora firma ispunjavati?

5.Zanima me par firmi za dugoročno ulaganje, par firmi za srednje (tjedan dva)i par firmi za day tradeing u hrvatskoj ako uopće i postoje.?Vaš izbor.

6.Ako netko prodaje 2000 dionica po cjeni od 340kn i ja odlučim kupit 500 dali ih mogu kupiti samo 500 ili moram SVE 2000 i dali prodavać tih dionica može odlučiti dali če ih prodati sve odjednom ili nijednu,ili on nema utjecaja na to.,tako da se može desit da ja ponudim 2000 dionica na prodaju a prodaju mi se samo 500 i ostane mi 1500 komada.??

To bi za sada bilo to trenutno mi ništa više ne pada na pamet a kada se sjetim što me još zanima budem pitao!!!

Da je Americano tu on bi vjerojatno već mi sve razjasnio bez da ga moram pitat.šteta!!!

Zadnje uređivanje shinobi : 20.04.2005. at 21:03.
shinobi is offline