Tema: Vinarije
Pogledaj jedan post
Old 27.02.2013., 21:21   #15
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
todora slobodno izuzmi iz svega, taj ima i vinariju i logistiku-distribuciju i marketing i maloprodaju i...kaj ti duša zaželi. tak da primjer nije relevantan. neg više ono "iznimka koja...".
Upravo tako.

Mada, nemojmo generalizirati. Ja ne znam za takve slučajeve "diskontne" rasprodaje kod ozbiljnijih samostalnih vinara kao što su recimo Adžić, Galić...pa i Josić...onda Kozlović, Coronica, Roxanich...itd.

Mada, većina vinara nije "cvijeće"...ne poznaju osnove marketinga, iako su svi odreda izuzetno vrijedni ljudi, ali štede na krivim mjestima.

U svakom slučaju, najveći iskorak po tom pitanju, bez ikakve sumnje su napravili Istarski vinari. Pri tome ne mislim isključivo na kvalitetu vina već prije svega na nešto što se zove "brend"...a na tome se ne smije štedjeti.

A to prije svega uključuje (osim dobroga vina) i bocu, čep i etiketu...o ulaganju u marketing da ne govorim.

Vinari iz sjeverozapadne Hrvatske (iz Štrigove, recimo...čast izuzecima) ne znaju za takav tip marketinga...za njih je svako ulaganje u etiketu, bocu ili čep jednostavno trošak koji umanjuje vrijednost njihovih vina, umjesto da je suprotno.
A vina su im vrhunska...ali način razmišljanja im je u prošlom stoljeću.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom