Pogledaj jedan post
Old 23.09.2010., 10:10   #7
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
I čini mi se ni vrit ni mimo ali bolje od 2s rentanja stana u ZG-u ali i od oročavanja lovice jer i za jednu i za drugu opciju moram odbiti rentanje tuđih apartmana na moru dakle 3640 - 640 = 3000 EUR ali manje zajebancije.

Sa gradnjom svojih apartmana, 4500 EUR (1500 više) ali i više zajebancije ali imaš opet svoje apartmane koje možeš prodati jednog dana...
Dugorocno na banci definitivno neces dobivat novac kakav se sada nudi (orocenje na max 3 godine uz fiksnu kamatu) tako da se u to ne mozes dugorocno pouzdat, tim prije sto ce se uvest i porez na kamatu.

S druge strane ce se uvest i porez na imovinu (vec si ga i sam spomenuo), i odrzavanje apartmana kosta a pogotovo opremanje, nezahvalno je predvidjat kakav ce bit dugorocan razvoj turizma ali vjerojatno bolji nego kamata. Takodjer treba uzet u obzir da je i "kljuc u ruke" nesto sto nije bas da prolazi bez ikakvog napora - treba odabrat izvodjaca, pregovarat, eventualno nadgledat, reklamirat...

Ne znam kakav ti je opcezivotna situacija, odnosno koliko su vazne pare a koliko e vazno nezivciranje, no ovako od oka bih ipak rekao sljedece:

Ukoliko vec imas to zemljiste onda ne vidim zurbu, iako mozda zemljiste stoji neiskoristeno. Mozda da iskoristis jos ove relativno visoke kamate na orocenje i u te 3 godine vidis kakav ce bit razvoj situacije (orocenje mozes raskinut kad oces, barem kod Hypo banke) jer ce mozda gradjevinari past pod jos veci pritisak pa ce ti jos jeftinije gradit.
A i ukoliko zemljiste jos nije tvoje, ne vjerujem da kratkorocnom oze doc do nekog veceg rasta cijena. No ukolko zemljiste nije tvoje, mozda ces zaista proc jeftinije ako investiras u neki vec postojeci apartmanski objekt ciji se gazda preracunao i sad prodaje jeftino. Ako je vjerovat novinskim natpisima, takvih gazdi ima puno, pokusaj sto vise naucit iz njihovog iskustva jer ti vlastitog iskustva nemas.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom