Pogledaj jedan post
Old 07.03.2014., 09:48   #88
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Gripen je imao tamo negdje 2007.-2009. ured u Zagrebu. Pošto su samo donekle kužili "hrvatska posla" oni su napravili popis potencijalnih tvrtki u Hrvatskoj s kojima bi mogli raditi offset. Offset za 12 zrakoplova bi bio 120%.

Pogledaj gdje su Srbi došli sa svojom vojnom industrijom uz "neku" pomoć iz vana (financiranje od Rusa), a gdje smo mi sa svojim putpunim zapostavljanjem vlastite "pameti" i kupovanjem tuđih stvari.
Oni su Lazar BVT prodali Keniji i Bangladešu, A ĐĐ ne može "najbolje vozilo na svijetu" nikome. http://www.thenews.com.pk/Todays-New...oured-vehicles
Mi smo prestali proizvoditi svoje bespilotne letjelice, a Srbi su napravili već par modela koja su operativna.
Pakistanu su prodali B-52 Nora sustav, a mi odustali od planiranih pwh2000, a svoje topništvo nismo u stanju proizvesti
Da ne pričam o zrakoplovstvu "lasti" i sl.....

90-tih smo imali svoju industriju, napravili modifikacije na nekim sustavima (stranim) i prilagodili ih našoj uporabi, a sad?
15 000 ljudi, a VHS se godinama ne uuvodi u postrojbe kao glavna jurišna puška.

Treba imati:
1. pamet
2. ideju
3. viziju
4. nešto novaca

i onda se sve isplati. Ovako.... biti ćemo presretni, sazvat konferenciju za novinare i paradirat će političari i vojni vrh ako nam dozvole vratiti vijatnam era migove iz Ukrajine.
Hrvatski izvoz vojne tehnike, oružja i opreme je veći od srpskog.

Poluproizvodi poput Lazara i mogu biti interesantni samo čudnim trećesvjetskim državicama bez ikakvih propisa i standarda, a to je nešto čime se mi ne bavimo. Hrvatske kacige se koriste u NATOu, UNu i Rusiji, pištolji u policijama i federalnim agencijama SADa, US marinci koriste hrvatske razminirivače, oklopnjak je u finalu natječaja u ultrabogatom Kuvajtu...

VHS se uredno proizvodi i vrše se završna testiranja na nasljedniku, od pzh2000 nije nitko odustao. Imaš posve pogrešne informacije.

Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Vec vidim,u slucaju kakve ugroze, nase NATO saveznike estonce,portuglace,belgijce,islandjane i dr.kako hitaju i salje svoje vojnike poginut ako treba da obrane Hrvatsku.
Osim toga imat stranu vojsku na vlastitom teritoriju uvijek je posebna radost
Island nema vojsku i nije u NATOu.

NATO ugovor jasno kaže da je država dužna braniti drugu članicu saveza s obzirom na razinu ugroze i vlastite sposobnosti. To znači da nam Estonija neće letiti u pomoć zbog neke pogranične čarke, ali će Amer uredno nasrati pokoju flotu u Jadran, a Nijemac dofurat koju brigadu, zato što mogu.

Strana vojska na teritoriju npr. Njemačke generira stotine milijuna eura profita, do te razine da su u pojedinim mjestima Nijemci prosvjedovali protiv smanjenja američke prisutnosti jer cijeli grad živi i masno zarađuje od baze...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom