Pogledaj jedan post
Old 16.05.2017., 10:02   #220
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a ja cu se osvrnuti na informiranje roditelja.
ja zelim da mi kazu da dijete ima problema, ne zelim misliti da je dijete neodgojeno i zlocesto. ne znam gdje je tu problem, nije to nesto sto se moze (a i treba) skrivati.
iz tog razloga bih ja kao roditelj drugim roditeljima rekla o cemu se radi.
ali...
ali...
imas strucnjake koji "ohrabre" roditelja da nije duzan drugima reci dg djeteta , od strucnih suradnika i nastavnika po skoli, do djelatnika koji su tu dg negdje van skole postavili.
i onda ljudi ne kazu, jer su taj savjet dobili od strucnijih ljudi od ekipe s foruma.

onaj dio koji razumijem (ne podrzavam skrivanje, samo razumijem) da je ADHD po nekima izmisljena dg, po nekima se daje za svaki drek (ima slucajeva, nekad me strah da ima sve vise), i da ovisi i o odgoju odn postupcima odraslih u okolini (nemaju svi roditelji kapaciteta odhendlati zahtjevno dijete, i njihovi (ne)postupci zapravo pogorsavaju dijagnozu), pa onda ljudi i imaju potrebu skrivati jer se boje da ce biti osudjivani, etiketirani, prozvani da lazu, da se skrivaju iza "lazne" dijagnoze, da se izgovaraju za svoje lose postupke.....
i onda je lakse presutiti.
nazalost, u praksi je bilo i krivih dg, i prikrivanja kojecega sa dijagnozama, i ovih koji, sa pravom dg nisu znali kako sa djetetom, pa je dijete, uslijed krivih roditeljskih postupaka, postajalo sve gore i gore.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom