Pogledaj jedan post
Old 07.11.2017., 18:58   #254
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Mozete na nekoliko nacina, prvi je da kliknete lijevo ispod kucice zadnjeg posta na "Post Reply" ili dolje na dnu u kucicu gdje pise "Brzi odgovor"
Hvala puno, nisam baš informatički nepismena ali ovdje sam nešto zapela.
Vidim, odnosno čitam da jako puno znate o uvjetima za mirovine, pa ako može mala pomoć, pojašnjenje.
Naime, uvjet za punu mirovinu imam 2020.g. jer ću imati 60 godina starosti i više od 41 g. staža. To je ta neka puna prijevremena, bez penalizacije.
Medjutim, u banci u kojoj radim nude mi prijevremenu mirovinu, pa sam se malo raspitala u Regosu. Od Regosa sam dobila odgovor da bi za staž u banci (25 godina) dobila mirovinu 1850 kn, plus onih 27%, to bi ukupno bilo cca 2350 kn. Budući sam dobrovoljno ušla u II stup, od Reiff.mir.fonda sam dobila info da bi iz dugog stupa imala cca 300 kn mirovinu.
Kako svi kažu da je bolje preći u I stup to ću i učiniti. Sada me zanima da li se ovaj izračun od Regosa (1850 kn) uvećava još za 300 kn ako prebacim sredstva iz II u I stup. Ili...???
Ostatak staža od 13,5 godina imam u inozemstvu.
Mirnije bih spavala ako mi to malo pojasnite, nije lako odlučiti otići ili ostati do zadnjeg trena, do pune mirovine.
zolica is offline  
Odgovori s citatom