Pogledaj jedan post
Old 11.08.2008., 01:40   #15
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
pitala je za mišljenje - ja sam dala svoje. s obzirom da govorim iz svog iskustva i da je depra danas vrlo česta stvar, a psihijatri često šarlatani...

ja znam mnoge koji su se izvukli bez antidepresiva, a već su bili tako duboko da su radili generalne probe svog samoubojstva.. dakle, vrlo ozbiljne situacije.

depresija je oblik katarze, a lijekovi koji propiše liječnik samo neutraliziraju simptom, dok ne liječe uzrok. ti lijekovi čovjeka još više udaljuju od njega samog. najbolji lijek protiv depre je interakcija sa samim sobom


Ok, možda ti poznaješ nekog tko je trpio nježnu, oplemenjujuću melankoliju, čiji je najdominantniji osjećaj iscjeljujuća i naposlijetku prolazna tuga, ali vjeruj mi, teške, psihotične depresije prati avet praznine i mrtvila, kao i psihotične, iracionalne epizode koje se ne mogu objasniti kao puka, reaktivna depra, već su nusprodukt podmuklog miksa raznoraznih jebada još i prije najranije, oralne faze.

Tu je i preosjetljivost (dvije osobe mogu doživjeti istovjetan stres, ali hipersenzibilnija će isto doživjeti kao da mu je bomba pala na kuću i silovala ju čitava satnija - opet kemizam mozga, genetske predispozicije itd.
Veronique is offline  
Odgovori s citatom