Pogledaj jedan post
Old 27.04.2012., 19:18   #3408
Quote:
Ašatan kaže: Pogledaj post
Možeš malo ovo pojasniti.Želiš reći da bi se odrasle osobe trebale ponašati poput male djece?Iskustvo, zrelost, odgovornost prema djeci i njihovim životima, a ne samo vlastitim ljubavnim problemima-toga nema ili?
Mogu probat pojasnit, naravno.
Mislila sam vise na nivo spontanosti koju mala djeca imaju kad trebaju izraziti emociju. rade to trenutno, spontano i za razlogom.

Btw, zasto me sad tako napadas? wow.
I, ne, ne zelim reci da bi se odrasle osobe trebale ponasati poput male djece, nego sam rekla da bi odrasle osobe mogle 'uciti' neke stvari od male djece.
Taj proces ucenja, u niti kojem slucaju nebi doveo u pitanje roditeljsku odgovornost, niti bi se kosio sa iskustvom i zreloscu koje posjedujemo, nego bi nam, eventualno mogao demonstrirati sto je appropriate and immediate emotive reaction, nesto sto su mnogi od nas zaboravili.
Umjesto toga smo naucili, gutati, zacepljivati boce pune bijesnih duhova, gurati stvari pod tepih, praviti se da nam je sve jedno, dok se iznutra raspadamo.
That was my point i zaista ne vidim razloga za agresiju.
Quote:
Onda zaključiš da si se udala za emocionalno nezrelu osobu, koja nije ni malo nadvladala vlastiti ego i nije zgoreg da zatražiš na sudu zabranu prilaženja, naročito ako se ljutnja nastavlja do u beskraj s tendencijom da preraste u bijes ili nešto gore.
Hm. da.
Mnogi ljudi tako i postupe. No, nazalost mnogi ostaju u takvim brakovima zajednicama. ja zaista ne znam zasto; imam odredjene hipoteze, no objasnjenja tipa neko je 'glup i nezreo' mi apsolutno nista ne pomazu.

Bit cu jos sekundu off, ispricavam se: bez obzira kakav otac, ili majka, jako, jako, jako, jako, jako, izrazito jako je lose ako dijete nakon razvoda nema bas nikakav kontakt s drugom stranom, Lose za dijete. I, taj se kontakt, cak i u ekstremnim uvjetima dosta dobro moze realizirati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom