Tema: Legalizacija
Pogledaj jedan post
Old 09.02.2013., 18:27   #120
Lightbulb

Quote:
robberta kaže: Pogledaj post
LEGALIZACIJA
...svi arhitekti i geodeti zauzeti narednih 6 mjeseci...

Slobodno mi se javi na PM i dat ću ti reference nekoliko arhitekata koji provjereno kvalitetno rade ključ-u-ruke već od 3€/m2 (uključuje sve osim geodeta - znači i statiku koju mnogi "zaborave" spomenuti pa je kasnije dodatni trošak) i siguran sam da imaju kapaciteta i najveće objekte unutar 30 dana odraditi

DISCLAIMER: Ja nisam arhitekt, građevinar niti geodeta, niti imam firmu koja se istim bavi


A eto usput i jedna napomena budućim "naivnim" vlasnicima:
Mnogi geodeti i ini sada rade legalizacije i pri tome kradu svoje klijente - prvo time što posao ne znaju kako spada pa imaju propuste koji kasnije klijente košta nove dokumentacije i postupaka, a drugo prešućivanjem određenih informacija koje bi klijentu riješile dva posla odjednom

Primjer prvog: Kod susjeda je došao arhitekt koji će raditi legalizaciju i nije mu jasno što mu je sve geodeta napričao i što nije. Nakon toga obavljaju telefonski poziv preko speakera (da svi čuju) i ispostavlja se da taj geodeta pola mulja (čitaj ispod), a pola nema blage propise ) što se od njega niti ne očekuje, ali puni glavu susjedu). Problem uz to je što geodeta dijeli letke kako obavlja kompletnu legalizaciju i obratite se s povjerenjem (a potpis dipl.ing.geod.)...

Primjer potonjeg: Susjed ima kučerinu i dvije manje parcele. Za legalizaciju ne gledaju GUP i prolazi mu izgrađenost iznad dozvoljenog. Sada mu ovaj nudi geodetski posao nad parcelama posebno za legalizaciju, a ne veli da će kasnije morati ponovno raditi geodetske radnje kako bi spojio te parcele i ušao unutar dozvoljenog od GUP-a (što se za nešto traži, ali nisam dovoljno pozorno slušao). Zbog toga bi mu ovaj kasnije još jednom radio to što ovaj može sada rješiti ako spoji te parcele prije legalizacije.

Zadnje uređivanje morrak : 09.02.2013. at 18:37.
morrak is offline  
Odgovori s citatom