Tema: Franz Kafka
Pogledaj jedan post
Old 29.02.2004., 21:35   #11
Post

Quote:
stitch kaže:
Taj se "prijatelj" i poslije marljiv biograf zvao Max Brod, zaboga. To je stvar opće kulture.

///
I volio bih vidjeti odakle su potekle te priče o prostitutkama, jer su smiješne i nitko osim Flemminga ne zna za njih.
Stitch, prvo chitaj pa napadaj, ili barem chitaj pazhljivije.

Taj se prijatelj zove tako, a ja njegovo ime nisam izostavio jer ne zato ga ne znam, nego zato kaj ga ne volim jer je kasnije veoma loshe pisao o Kafki.
O tome je pisao nitko drugi do - Milan Kundera.


Naravno da mu kapa dolje shto nije spalio rukopise, no je poslije to nemoralno "naplatio" svojim krivim pisanjem o Kafki...

Te "priche" za koje ne znade
Quote:
nitko osim Flemminga
su
"potekle" evo odavde, mali prishtavac neotjesani mene ces optuzivati da izmisljam, ako znas jezik ti chitaj! ...

Ja sam i prichao i o "Dvorcu", da nisi toliko nestrpljiv mogao si to prochitati.
No zashto ne reci neshto i o piscu. Kad se mozhe o Hemingway...

I ta pisma sam pomenuo, kako se o njima rade doktorske teze.
I zna se kako je okonchala zhivot MIlena i o tome sam pisao u upisu, no si pozurio da me napadnes.

Milan Kundera je u knjizi Testaments Betrayed (Les testaments trahis, 1993 pisao o krivom pristupu Broda, a i Nabokov (!!) je u knjizi Lectures on Literature (Harcourt Brace & Co., 1980), one of which covers "The Metamorphosis". --RD...

__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom