Pogledaj jedan post
Old 14.03.2011., 15:18   #3225
Quote:
ina2 kaže: Pogledaj post
Bila sam kod ginekologa u ponedjeljak i rekao mi je slijedeće: partner se treba mazati iako nema simptome kandidijaze, rodnicu treba ispirati, preporučio mi je nekakvu pumpicu gumenu koja se može kupiti u Hospitaliji, a tek nakon ispiranja stavljati vaginalete jer da inače od njih nema koristi! Dakle, stijenka rodnice kad je inficirana ne pomažu vaginalete jer ne mogu od sloja gljiva prodrijeto do stijenke pa zato treba prvo ispiranje. Spominjao je ispiranje s vodom i octom, ali ne znam točno u kojem omjeru. Molim sve koje imaju iskustva s ipiranjem da ga podijele s nama. Izgleda da je to glavni razlog što nam terapija koju dobijemo ne pomaže.
Problem kog ispiranja je kaj u potpunosti "ocistis" vaginu. I onda natrpas hrpu kemije i kaj poslije? Vagina je "zdrava" i nezasticena. I opet sve ispocetka, razvijaju se bakterije i dobe i lose, ali kako su lose nakon toliko tretmana sa kemijom jos jace, rasture dobre i opet sve ispocetka.
Osobno sam u nekoliko godina promjenila 10 ginekologa. I uvijek isto. Uvijek terapija sa Canestenom, Plyimicolom, Rojazolom i slijeganje ramenima i tako u nedogled. A sve cesce imam infekciju, sve jacu i sve se duze lijeci. Na kraju sam dosla do toga da sam ju imala svakih tri tjedna, jebala se ili ne.
Imam cca 3 cm debljine nalaza, placala sam sve moguce testove nekoliko puta, radila hepatitis, HIV, gurala tampone umocene u jogurt (i bilo mi jos gore jer sam alergicna na mlijeko) i tako nedogled.
Danas tri godine nakon najgore godine ikad, imam ju tri puta godisnje i smanjuje se. A da bih dosla do toga napravila sam slijedece:
promjenila sam decka odn. on me ostavio
pratila sam na kalendaru kada imam gljivice
promjenila prehranu, jedem slatko, ali malo, jedem bijeli kruh rijetko, tijesto i rizu nemam cesto na meniju. Omjer mi je 60-70 %povrca, ostatak meso.
Cure, nije problem promjenit prehranu, cak nije ni jednolicana, ja sam se orijentirala na svijetske kuhinje poput kineske, tibetanske i svida mi se.
Perem se samo vodom, gel za tusiranje malo koristim, pamucno rublje, nema najlonki itd....standard...
ali u cemu je tajna uspjeha? preselila sam se u Austriju i tu su mi dostupni neki lijekovi!
prvo kaj sam zahvaljujuci vodenju kalendara primjetila jest da ju uvijek dobijem oko tjedan dana prije mjesecnice i odmah nakon.
Zasto, tada dolazi do promjena u hormonima i neki okidac napravi svoje, a poslije jer mjesecnica veci dio ispere i opet mi je vagina nezasticena i ajmo sve ponovo. Tulum u toploj havajskoj noci!
Nisu bile krive zvijezde, partner, donje rublje, tusiranje...vec moj imoloski sustav je bio totalno u kurcu.
Tako da sada par dana prije te crne tocke (tjedan dana prije) na vecer u sebe ubacim Döederlein med -kapsule. To su kapsule sa dobrim bakterijama.I tako nekoliko veceri. I uza sve jos i Tantum Roda LSG za ispiranje.
To isto napravim kad mi mjesecnica prode. Pila sam neko vrijeme uz ovu kombinaciju Omb'e (tablete sa dobrim bakterijama-jer ovo zlo se nalazi i u crijevima). Ako me malo zacese npr. od donjeg rublja imam mast od Teebaumoil Melkfett ekstra (mast na bazi cajevca), trebali bi ste je naci u u Bipi ili DM-u u Cro. I naravno posto sam postala od tog sranja alergicna na lateks a volim se igrati sa "dodatnim priborom" imam Bepanthen mislim Hailsalbe kremu.
Uglavnom, uspjela sam...i ide na bolje...u zadnjih godinu dana imala sam ju tri put i to kad sam bila pod najjacim i duzim stresom i iskreno cudno se osjecam
Ako imate nekoga vani ili idete u shopping u Graz uzmite boladno pomaze.

Kemija samo rijesi trenutno problem i smiri situaciju, ali citajuci ovaj forum primjetila sam da sto je vise koristimo to nam je gore.

Btw. tu je i austrijska ginekologica kumovala koja je sa menom analizirala kalendar i koja je sklona manje agresivnim ali dugotrajnijem lijecenju sa ocito dobrim rezultatima.
Nadam se da sam vam pomogla. Kiss iz At.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom