Pogledaj jedan post
Old 12.03.2012., 18:07   #20
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Ok, vratimo se na temu. Sebe sam uzela kao primjer u nekom širem društveno postindustrijskom kontekstu generalno gledajući. Nebitno. Ja sam s tim ok. No, bilo kako bilo, htjela sam reći kako je u ovom patrijarharnom okruženju najlakše isfurati priču kako su oni koji roditeljstvo u svojim životima još nemaju ili, nedajbože ne žele, sebičnjaci, egoisti, egocentrici nespremni na divnu žrtvu roditeljstva. Oni s problemom neplodnosti možda su manje prezreni, no i za njih je lako pronaći prezir i prijekor.

No, ono što je zanimljivo, recimo, a i znanstveno je dokazano da je ekonomski napredak zaslužan za podjelu društvenog rada, samim time i mijenjanje društvenih uloga te načina povezanosti pojedinca s članovima zajednice, i na kraju rezultirala novom društvenom normom galopirajućeg porasta samaca.
Budući se tehnološki napredak kroz kapitalizam ne zaustavlja ne vidim ni da će se zaustaviti porast broja samaca
Tehnološki napredak je svakako omogućio, ili bolje reći stvorio preduvjete za samostalni život pojedinca (i muško i žensko) u današnje vrijeme. Dakle, nema većih tehničkih problema (stan, hrana, bla, bla i dovoljno para) za solidan solo život. Društvene vrijednosti su također promijenjene. Ako baš hoćeš i kapitalizmom. Ideal žene više nije wilendorfska venera, nego kost i koža (isfurano kroz medije) bulimičnih djevojčuraka. Mi smo ih zvali čaplje ili rode ko klinci. Čak i Merlinka, koja je arhetip saftne moderne žene sa svim atributima na pravim mjestima više nije neki ideal. Možda je Madonna, onako sićušna, eksplozivna, koja uzima mškarce po želji, a na kraju ni majčinstvo joj nije tako strano bliže nekom današnjem idealu. Dakle, ženska provokativna društvena samosvjesnost i profesionalna samodostatnost, a frajeri su tu za utaživanje seksualnih hirova. A razmnožavanje u zreloj dobi. A to je sve temelj za uspješne solo komade.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom