Pogledaj jedan post
Old 14.05.2017., 09:39   #72
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ako je sve tako jednostavno kako ti to navodno vidiš, koga vraga imaš kolikoono dvije tisuće knjiga doma? Što će ti? Što ćeš pronaći tamo a što nije sadržano u najvećoj zapovijedi i drugoj najvećoj? Koga vraga onda mene (ili forumaše općenito) pitaš "što je bit čovjeka?"
Ae. .
Izbrojio sam da ih imam točno 2805.

E to je bilo prije 2 godine.
Sada ih imam možda 100 manje ili 100 više jer ja neprestano knjige prodajem i kupujem i poklanjam.

Kako ti nije jasno zašto su knjige potrebne iako mudraci kažu da su potpuno beskorisne za postizanje vrhunske istine?

Pa kupovao sam ih počevši od svoje 21 godine dok sam tražio i nisam znao da se pomoću njih može doći do određene razine ali dalje ne može.

Do svoje 21. godine nisam pročitao niti jednu knjigu (niti lektiru !!!!
jer sam ih smatrao dosadnim i bespotrebnim

Ali knjige su potrebne jer SVAK MORA OBAVITI DOMAĆI RAD I PROČITATI IH .

To je varanje samog sebe ako netko kaže :
Pa evo mudraci kažu da su knjige bespotrebne pa neću čitati i ušparat ću si trud.

Ali tragatelj nema pravo odbaciti knjige jer mora doći na razinu da može reći-knjige i-ili filozofija je ograničena u svom dometu.

Prrije toga mora obaviti svoj domaći rad i pročitati sve što je relevantno da bi mogao komunicirati i u rijetkom slučaju da postigne nirvikalpa-samadhi da može bolje prenijeti što mu se to dogodilo.

Što se tiče toga da i danas kupujem samo dobre knjige to je za ostavštinu mojoj obitelji jer među njima ima mlađih i starijih tragatelja pa kada osjete zov mogu doći u hram i lako doći do raznih bisera.

ne pijem, ne pušim, ne bavim se trivijalnim stvarima kao što su sport,žene i politika pa mi ostane malo malo novaca koje potrošim na dobre knjige

Jer knjiga je ipak jedna od 8 dragocjenosti u budizmu

sada idem nešto obaviti pa ću kasnije odgovoriti na tvoj mrzovoljni upis di mi prigovaraš da sam napisao 3 duga posta.

umjesto da mi kažeš hvala ti parsifale što mi tako lijepo i opširno odgovaraš ti prigovaraš.

pa izgleda da nije samo sigmund pola mrzvoljan , pola briljantan nego si i ti.
btw odgovorio sam ti sa 3 posta a ti se tužiš da ti nisam odgovorio

ti si ustvari meni i forumskoj javnosti ostao dužan da odgovoriš kako to elektron ISTOVREMENO miruje i kreće se ,a to nije u skladu sa tvojom linearnom binarnom logikom kojom si me napao.

dakle kako se ''tvoja'' logika- tertium non datur -nosi sa 4 openhajmerove izjave o elektronu i sa budinim uvidom što istina nije
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom