Pogledaj jedan post
Old 26.11.2017., 12:32   #324
Mentalitet naših ljudi je dosta zeznut... kad kažem naših mislim na ovo cijelo balkansko područje. Čast izuzecima ali ovdje je nekakav generalni stav ljudi da trebaš raditi što manje da te sluuučajno netko ne iskoristi i ne napravi budalu od tebe. Jer samo budale se trude i rade ono što ne treba.

Klasična situacija koju vidim kod nas po uredima i šalterima je da osoba, jednom kad potpiše taj famozni ugovor na neodređeno misli "to je sad to", ona do kraja života ne mora više ni prstom maknuti u smislu učenja novih stvari. Onda imamo osobe koje su taj ugovor potpisale recimo devedesetih godina kad internet nije bio toliko implementiran u svakodnevicu i koje do danas nisu osjetile potrebu da se upoznaju s time. Pretpostavljam jer im nitko nije zaprijetio otkazom!

Ja sam na poslu vidjela ljude koji su na značajnijim položajima a recimo još uvijek im "nije praktično" koristiti email nego moraju isprintati sve mejlove, pročitati što piše pa onda zamoliti nekog da im pomogne sastaviti odgovore. Ili šalteruša vulgaris koja je galamom i tračevima uspjela sebi priskrbiti nekakav vodeći položaj među ostalima izjavljuje kako nema šanse da ona sad, nakon 15 godina rada, ide učiti i polagati ispit (obvezan je za njeno radno mjesto ali nije bio kad je počinjala s poslom) i druge ju naravno podrže
Awakening is offline  
Odgovori s citatom