Pogledaj jedan post
Old 08.12.2017., 22:42   #4156
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Zato sam i pričao o "maloj Turskoj" na Uni.
Što se tiče najebavanja, ovisi.
Negdje bi prošli kao bunjevački, a negdje kao srijemski Hrvati.
Ako bi bilo rata, onda bi definitivno zauzeli Hercegovinu (zapadnu i Poneretlje), te barem dio srednje Bosne, a vjerojatno i Posavine.

Da.
Mala Turska bi bila poprilični komad BiH. Ne zaboravi da bi neutralni muslimani značili i daleko goru situaciju za Hrvate u BL, Posavini, a da ne govorim da bi muslimani u svom stilu bili lojalni srpskoj vlasti sve dok ih ne dira.

Hercegovinu bi zauzeli sa čime, kada bez rata u BiH imamo daleko gori rat po nas. Na koji način bi oslobodili ''krajinu''?

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ali rat s nama završava nakon Vukovara.
Uz neku akciju, pa je većinom primirje do Oluje.
Milošević mora krenuti dalje.
Ide na Albance?
OVK je počišćena do bombardiranja. Bez bombardiranja, Kosovo i dalje ostaje u sastavu Srbije. Ono je danas van Srbije samo zbog Amerikanaca, zbog ničeg drugog.

Ne završava sa Vukovarom. Vukovar je dokazao samo raspad te tvorevine. ''RSK'' bi imala mirno zaleđe bez rata i mogla bi nastaviti ucjenjivati do mile volje. Od statusa velike autonomije do ''specijalnih veza'' sa SRJ.

Zapravo, i ne mora krenuti uopće dalje. Sankcije počinju djelovati tek kasnije, a bez rata u BiH, resursi za rat su daleko veći. Mi smo ti koji moramo djelovati.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Oluja je samo pitanje vojske.
Hrvatska je nemoguća ako imaš Srbe na kičmi, između Zagreba i Splita.
Mi smo bili voljni platiti tu cjenu, oni ne.
Znamo, samo Oluja se ne može sprovesti bez ulaska na BiH teritorij. Koji je u ovom slučaju u sastavu SRJ.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Neko vrijeme si imao i srpsko-muslimanski pakt (ali lokalni, npr. u Mostaru), s time da su prije toga Srbi pobili masu Muslimana.
Ako im muslimani ne služe kao topovsko meso tu nema rata.
Ako muslimani imaju svoje enklave u zapadnoj i istočnoj Bosni, nemaju ni s čime napasti našu središnju Bosnu.
Imao bi dobrovoljce, muslimana simpatizera SFRJ i srbofila bi bilo dovoljno. Valjda je jasno sada nakon svega tko im je glavni neprijatelj. Muslimani i Srbi su prvenstveno vodili rat radi teritorija i nehomogenosti istog, ne toliko radi ideoloških razlika. Ako ih Slobo pusti kao u Sandžaku, imao bi masu Halilovića koji bi zatrovali svoje sa propagandom o "ustaškom" buđenju. Štoviše, moguće da nemamo Aliju, već babu ili nekoga drugoga. Zulfikarpašića ili Filipovića.

Bošnjaci i danas gaje jedan vid straha i divljenja prema Srbima, a prema nama najgoru mržnju kao pripadnicima ''latinske'' civilizacije.

Ne trebaju napasti S. Bosnu, već raditi marginalizaciju kao danas. Do Hercegovine ne možeš doći ako nas presjeku kod Šibenika i Splita.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mislim da bi dobila.
Gle, Milošević ima vlast, ali mora održavati ratove za to.
Prije ili kasnije bi se dogodilo Kosovo i njegovo micanje s vlasti.
A onda..
Miloševića je sjebao najviše rat u Bosni, Kosovo je zadnji čavao. Vani nikoga nije bilo briga za hrvatske žrtve, štoviše mi smo označeni kao rušitelji njihovog geopolitičkog koncepta. Sa propagandom borimo se protiv ''revizionista i ustaša'' su se vani čuda radila, pa pogledaj sada što pišu o nama, pogotovo tada. Zaboravio si da je on tada "faktor mira i sigurnosti na Balkanu", Carringtona i ostale ''prijatelje''.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
OC bi dobili i to dosta brzo.
Nema 2 fronte, ušli bi u Pariz na početku rata...
Da, otprilike.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom