Pogledaj jedan post
Old 12.12.2017., 10:29   #339
Moj prvi posjet poreznoj

Moj prvi posjet poreznoj radi upisa u registar poreznih obveznika (RPO). Ujutro sam nazvala i pitala gdje točno trebam doći, da ne lutam jel? I gospodin mi je super objasnio svaki korak i kak' vrata izgledaju i sve

Otišla sam kasnije tamo i stvarno otprve našla ured, pokucam, uđem, pozdravim i objasnim zbog čega sam došla. Dečko neki sjedi sam u uredu, baš mlad, čak sam očekivala da bi zbog godina mogao znati o čemu pričam ali nula bodova, gleda on mene blijedo, vidim da nema pojma kaj bi samnom i niš, uzme telefon i nazove nekoga, kaže zbog čega sam došla i pita da li to on rješava ili da me pošalje kod nekog drugog? Spusti slušalicu, ispriča se i pošalje me u drugi ured.

Evo mene u drugom uredu krenem pričati radi čega sam došla, gospodin me prekine riječima: "Jooj oprostite ja sam mislio da Vi to zbog ino mirovina. Joj baš mi je žao... nije to kod mene to Vam je na šalterima". Oke nema problema, lijepo se mi pozdravimo i odem ja do šaltera.

Na šalterima ih pitam sve skupa "kod koga da idem?" i nastavim pričati zbog čega sam došla a oni se pogledavaju... u tom trenutku se pojavi neki gospodin i čuje kako sam pitala kod koga trebam ići i pita jesam to ja zvala ranije? Da sam s njim pričala... Ja kažem da jesam i on će kao "Ajde idete samnom, sad ćemo mi to riješiti" i krenemo mi... nekud!

Na putu za nekud sretnemo neku gospođu na hodniku i ovaj ju zaustavi i kao ajde pomozi, ispriča joj zbog čega sam došla i da me vozaju okolo. A ona će ladno: "pa morate se upisati u RPO" i ja joj pokušam smireno reći da sam zbog toga i došla. Kaže gospođa ovako: "Lijepo odete u knjižaru, kupite obrazac RPO, ispunite ga pa dođite kod nas, onda ćemo Vam reći gdje dalje treba".

Kupila sam obrazac, nisam baš sigurna da ću znati sve ispuniti i moram pitati, da li ima ovdje netko tko bi mi mogao pomoći s time? Nešto kao freelance knjigovođa. Napominjem da sam kontaktirala nekoliko knjigovodstvenih ureda i da se njima to ne da raditi odnosno nisu upoznati s obračunom za takvu vrstu uplata.
Awakening is offline  
Odgovori s citatom