Pogledaj jedan post
Old 03.09.2008., 00:26   #108
Jednom zauvijek da završim ovu temu! Imam 22g i sindrom iritabilnog crijeva od svoje 16te godine!!! Punih 6godina, znači negdje od početka srednje. Jedna je stvar sigurna, ovo se NE MOŽE izliječiti, to je psihičko stanje koje se nakon izvjesnog vremena usadi u mali mozak (Autonomni živčani sustav) i ne može ga se kontrolirati. Glavna je posljedica stres (kod mene također: strah on ne polaganja ispita "premda sam faks završio u roku!" ) " Što se tiče osobnog iskustva, vjerujem da nitko živ nema toliko problema i donekle sam se naučio živjeti s time"

Neki od primjera: 50-150 puta dnevno moram prdnuti (samo zamislite koji bed) i ne postoji dan da ne prdim...
3-10 puta dnevno imam stolicu (većinom meku i vrlo malo u više navrata)
Gotovo mi je nezamislivo putovati prijevoznim sredstvom bez WC-a (ako ga nema istog trena mi prorade crijeva i slijedi proljev)
Već sama pomisao da nekud putujem, a pogotovo neposredno prije puta, stolica oštro i nezaustavno proradi!

Moram priznati, naučio sam svoj krug ljudi na vlastiti problem i oni me koliko toliko razumiju (znaju da moram na WC kud god da išli i da će to biti mnogo puta!!!)

Slijedi jedan problem, upravo sam se zaposlio, novi krug ljudi, ista priča a problemi nezaustavni.

Držite se ljudi, nitko nezna kako je to teško, a pomoći nema...

(samo da napomenem, faks sam završio uz pomoć alkohola. Vrlo žestok alkohol (preko 40%) umanji problem trenutačno i pomogao mi je proći pismene i usmene ispite. Inače ne pijem.)
2cool is offline  
Odgovori s citatom