Pogledaj jedan post
Old 25.08.2017., 13:24   #72
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ljudima promiče,pa čak i stručnjacima pojava(možda je to samo zaboravljeni recidiv iz povijesti)nove vrste ljudske osobnosti,a ne mogu se svrstati ni u psihopate ni u sociopate,mada naizgled dijele neke osobine.
Navela si ravnodušnost koja je samo jedna strana tih novoh osobnosti.
Nedavno sam gledala na prvom programu dokumentarac o ugroženim vrstama. Uglavnom čovjek koji se sada bavi spašavanjem ugroženih vrsta govori:

Gledao sam na televiziji kako riječnih dupina ima sve manje i manje i kako će izmrijeti. Mislio sam, pa dobro, valjda će netko učiti nešto. Međutim, nitko nije učinio ništa i danas riječnih dupina više nema, izumrli su.

Uglavnom, u uređenim društvima a ako imaš osam milijardi ljudi društvo mora biti uređeno, svatko se bavi svojim poslom. I kao što od mene društvo očekuje da odem na posao, tako mi očekujemo da se neki drugi ljudi pobrinu o ugroženim vrstama ili afričkoj sirotinji. Društvo drugačije ne bi moglo funkcionirati. Jedino što ja mogu napraviti je poslati dio novaca koji zaradim udrugama koje se bave humanitarnim radom. Da sam neovisna o poslu, odnosno da imam osiguranu egzistenciju na drugi način mogla bi se i aktivno uključiti, ovako ne mogu. Ali to ne znači da mi nije stalo. Srce mi se paralo na sliku žabe, posljednjeg pripadnika njegove vrste. Kada on ugine te vrste žaba više neće biti.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom