Pogledaj jedan post
Old 11.09.2017., 13:38   #793
Quote:
tanisha03 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa Martina Skrobot photography: dogovor prije svadbe, photo shooting i sama svadba sve je super prošlo, draga je i opuštena osoba, ispunjava želje i lijepo komunicira. Mislila sam da bolje nisam mogla izabrati. Nakon svadbe tj kada se približi rok za isporuku komunikacija postaje lošija, slijedi ne odgovaranje na poruke i nepoštivanje dogovora..

kužim da danas fotografi imaju jako puno posla, ali trebali bi uzeti onoliko posla koliko mogu odraditi. najgore je kad saznaš da je netko tko je imao mjesec dana nakon svadbu dobio slike prije tebe
možda treba gnjaviti fotografe od trena kad završi svadba i slati svaki dan poruke kad će slike?
Sto je to s Martinama?!

Martina Hohnjec (Timeless photography) je nama priredila slično iskustvo. Dobili smo fotke u web galeriji i preview booka 2 i pol mjeseca nakon vjenčanja (sredinom 12. mj, a vjenčanje je bilo krajem 9. mj) iako je rekla da ćemo dobiti fotke i preview 30-40 dana nakon vjenčanja (ok, nije precizirala misli li na radne dane ili se računaju i vikendi), no nismo dobili fotke u original veličini nego smanjenoj kvaliteti samo da vidimo koje fotke mogu ići u book.

I onda kreće stres... Book smo komentirali dan poslije i onda se ona javila tek nakon mjesec i pol (i nakon nekoliko naših mejlova) s pitanjem "Jeste pogledali book, može li u tisak" - dakle izignorirala je naše mejlove i nije dala book u tisak odmah kad smo joj odgovorili. Nakon toga je krenulo natezanje s dobivanjem fotki koje smo dobili preko dropboxa sredinom 5. mjeseca, tiskani book krajem 5. ili početkom 6. mj (ne sjećam se točno), a usb sa slikama u kutijici početkom 8. mj.!

Daaakle, ona je fotke obradila dva i pol mjeseca nakon vjenčanja, book je također napravila tada, ali joj je onda trebalo mjeseci i mjeseci da pošalje book u tisak (rekla je da tiskara kasni s isporukom zbog problema s materijalom, no hej, mogla je dati book u tisak sredinom 12. mj, čim smo joj javili da je book super, ili ga tiskati u drugoj tiskari) i da dobijemo fotke u originalnoj veličini! To mi je nevjerojatno! Čak sam u jednom trenutku imala noćne more da je fotke izgubila pa odugovlači.

U svakom slučaju, ostao nam je gorak okus od njenog fotkanja... Čak kad gledam fotke, sjetim se tog stresa i razočarenja kojeg je stvorila svojim ignoriranjem i glupim isprikama , tim više što smo se baš kliknuli ispočetka i što je fotkanje s njom bilo stvaaaaaarno super ugodno i opušteno (što je vrlo bitno da fotke ispadnu dobro)! Zato mi je i jako žao jer je cijelo vrijeme uživo ful simpa i vesela. Baš loše loše iskustvo koje ne bih preporučila nikome, koliko god fotkanje prošlo odlično i koliko god da su fotke savršene...

U globalu mislim da Martina ima previše posla, pogotovo jer od nedavno fotka oooogromna vjenčanja u Kataru. I sama znam da fotografski posao nije lagan, pogotovo obrada fotki koja traje i traje, ali onda ne uzimaš toliko puno posla ili zaposliš nekoga da ti pomaže. Ispada kao da se fotografi polakome za novcima pa si natovare posla kojeg ne mogu obavljati i onda klijenti pate. Vjenčanje je jedan od najbitnijih dana u životu i nije nimalo lijepo kad ti iskustvo s fotkama (koje su, ako nemaš video, jedini podsjetnik na vjenčanje) bude loše, tim više što tu uslugu nisi platio malo.

Jaaaaako dobro istražite vaše fotografe i nemojte ih uzimati nekoga bez bar nekoliko dobrih recenzija na forumu (i bez negativne)
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom