Tema: Sijeda kosa
Pogledaj jedan post
Old 26.10.2015., 20:51   #77
Dakle, koliko se meni sijedih pojavilo, pa to nije normalno

S 27 godina sam nakon obiteljske traume zaradila pramencic. Ok, s tim sam se mogla nositi.
Posljednjih mjesec dana imam priliku proucavati se pod fakat jacim neonskim svjetlom, i ljudi moji, pa gdje god pogledam ja imam sijede, onako, svaki pramen koji uzmem par komada.

Imam uzasno gustu i debelu kosu, pa to donekle ublazava stvar, no s druge strane, ako se te sijede namnoze izgledat cu grozno, ko sijedi grm

Kaj je najgore uopce nisam stara, imam 33 godine. Pricala sam s frendicama, neke odmahuju rukom i vele da imaju sijede vec 10 godina, dok druge gledaju sokirano i vele da nemaju nijednu.

I sad ne znam kaj da radim. Moja prirodna kosa je tamnoplava, tj svjetlosmedja. Vec godinama se farbam u nekakvu tamnosmedju/tamnokesten, ovisi kako mi se sprdne. Dakle, dosta tamnije od prirodne.
Prva opcija mi je odabrati nesto svjetlije smedju, blizu prirodnoj, i svaka 3-4 tjedna farbati izrast. Tip sam koji se radije farba doma nego u salonu, to mi je cak i neki kul ritual (frizeru idem samo na skracivanje), pa mi druga opcija - pramenovi slicni mojoj prirodnoj (jer mi prirodna boja sama vrlo brzo posvjetli na suncu pa sam rubno plava) - nekako sada ne igra ulogu, nemam zivaca stalno ici frizeru i pratiti stanje. No, mozda bi obzirom na situaciju to sada bilo bolje?

Iskreno, radije bih zadrzala mono boju, pa makar to znacilo svjetliju nijansu, i farbanje kod kuce, a pramenove odgodila tamo za 40-e godine.

No eto strah me da ne pobijelim ranije, jer kako je krenulo...
Ipak te sijede dlake nisu tako preocito vidljive, moras imati super dioptriju i zagledati mi se ful blizu da ih skuzis, no opet... postoje, i puno ih je.

Neka misljenja, savjeti?

Btw, nemam skoro nijednu boricu, tu sam fakat sretnica u odnosu na mnoge frendice, kako priroda negdje da, a negdje oduzme
I to me muci, pa ne mogu biti bezborna i sijeda, kako to

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
I meni je bilo ružno mjesecima no onda naletjeh na ovo i odlučila sam se sad se ne farbam već 4 mjeseca jako sam zadovoljna ....
Kosa mi je ponovo živa a bit će uskoro i totalno zdrava, sjajna.

Da imam ovakvu kosu, uopce se ne bih pitala, vec bi se lagano pripremala da isfuram sijedu.
Ovo je svilenkasta, glatka, tanana kosa, i super izgleda takva.
Moja je ogromna tvrdodlaka grivetina koja bez pegle izgleda ko metla, a dlake kad rastu strse u zrak.
Ako ste ikad vidjeli sijede zene s takvom kosom znate o cem pricam.
TincH is offline  
Odgovori s citatom