Pogledaj jedan post
Old 22.07.2017., 11:15   #98
Ne znači da se, ako su dvoje ljudi u uspješnoj i sretnoj ljubavnoj vezi, ne može dogoditi da se jednoj od te dvije osobe neka treća osoba svidi i bude joj privlačna. Pa svijet je pun lijepih, zanimljivih, dobrih, šarmantnih i privlačnih ljudi. Također, mi ne biramo hoće li nam netko biti ili neće biti privlačan, to osjetimo. Ono što možemo, jest da taj osjećaj privlačnosti prema trećoj osobi ne hranimo. I to su odanost i vjernost osobi s kojom smo u vezi. Već je više puta ranije dobro konstatirano da onda jednako tako može doći i netko četvrti, pa peti, i tako unedogled. To je problem odlučivanja isključivo na temelju osjećaja. Sve novo bit će, barem u početku, uzbudljivije od "starog". Ali, život udvoje se ne bi trebao graditi na uzbudljivosti, iako ne mislim da treba imati tablicu za i protiv.

Kako stvari stoje, ovdje je šteta već počinjena jer se autorica nije na vrijeme odmaknula od izvora privlačnosti i sad snosi posljedice.

Ono što je meni dodatno tužno u cijeloj priči jest to da se autorica "novog dečka" razmišlja eventualno odreći isključivo zbog njegove bolesti.

Čini mi se da bi, bez obzira na to što je već daleko došla s "novim dečkom", trebala premotati vrpcu i udaljiti se od izvora privlačnosti, a nastalu situaciju iskoristiti da nauči kako se ponašati u takvim situacijama. Jer se o tome u obećanju vjernosti, bilo kroz zaruke ili kroz brak, uistinu i radi.
Mito is offline  
Odgovori s citatom