Pogledaj jedan post
Old 12.04.2017., 18:01   #66
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ili u prijevodu "slobodno razdvojite djecu, mene boli kurac, lakše se brinut o jednom mig mig" - ionako je tako ispalo na temi već.

Shvaćaš da ona (ili valjda itko na ovom forumu) ne može napraviti nešto što bi univerzalno bilo prihvaćeno kao dobar postupak?

Žena želi biti sa djecom.
Ne želi žrtvovati njihovo djetinjstvo samo radi toga da može reći da je napravila ustupak mužu šupku koji očito ne želi napraviti isto.
Mogli su oboje reći da ne žele razdvajati djecu i da bi ih oboje prihvatili, ali da bi bilo najbolje da ostanu zajedno.
Realno, mogli su i ne prebacit takav izbor na nejaka leđa djece koja još ni u pubertet nisu ušla.
@ Dawn, ne uzbuđuj se oko toga previše... i moja su dva posta, u istom smjeru i s istom misli vodiljom, naišla na negodovanje forumske javnosti. A razlog zašto nije bitno maloj braći omogućiti zajedničko odrastanje i djetinjstvo je suma sumarum cca
zašto bi bilo važno da braća od 7 i 9 godina ostanu skupa kad će se u odrasloj dobi ionako najvjerojatnije udaljiti, prestati međusobno razgovarati i klati se oko nasljedstva na ostavinskim raspravama jer "bratska ljubav" je uglavnom mitski termin koji skoro pa ne postoji.
Mislim da je lijepo u životu imati priliku imati brata ili sestru. Mnogi tu priliku nisu dobili. Kako će se ljudi ophoditi sa svojom braćom i sestrama u odrasloj dobi je njihov izbor. Dok su djeca mala, izbor roditelja bi trebao biti njegovati njihovu povezanost i međusobno pomaganje. Ili ne? Neki žele svoju djecu razdvojiti.
Autorica ima prilike sve skupa pročitati pa razmisliti. Ionako već sama zna što je za djecu dobro, a što nije jer je i više nego očito da se lomi oko tog teškog izbora - čak i po cijenu da i dalje ostane u svom mrtvom braku, samo da djecu ne bi razdvojila. Ne mogu si pomoći, ali pomalo mi to baca na priču o odluci mudrog kralja Salomona, samo verzija 2 u 1. Naravno da postoje Kain i Abel, no zar roditelji koji vole svoju djecu trebaju u njima gledati možebitni budući horor ili ih poticati na zajedništvo i BRATSKU LJUBAV?
Borkica is offline  
Odgovori s citatom