Pogledaj jedan post
Old 11.10.2008., 11:24   #18
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjeli. Nisam za zlouporabu takvog stanja, ali neću ih ni žaliti. Nisam ja zato da se takve budale aktivno iskorištavaju, pogotovo za neka kaznena djela, naravno da je kriv i onaj koji se spaja na router koji nije u njegovom vlasništvu, ali je kriv i onaj tko ga nije zaštitio jer je imao puno prilika. Treba podijeliti odgovornost, kao što je i kod davanja i primanja mita.

Problem je što u našoj državi društvo žali onoga koji daje mito ili kojemu se nelegalno spajaju na router, a linčovali bi onog koji mito prima ili se spaja nelegalno na router. Društvo bi sve aktere trebalo osuditi, a ne jednoj strani gledati kroz prste. I uopće nije stvar u stupnju inteligencije nego nemaru.
Pa sto se odgovornosti tice, problem i jeste u tome zato sto je u potpunosti odgovoran onaj ciji je ruter (dok ne dokaze suprotno). Mislim da se razumijemo, ali ne znam zasto neciju glupost dovodis u vezu s time da netko cini kazneno djelo. Pa jednake budale su i svi oni koji rukom ne zaklone tipkovnicu dok ukucavaju pin code na bankomatu, taman sad da ce neki penzic ic informirat se jel bolji WEP ili WPA ili sta vec. I ne znam bas koliko ti stoji analogija sa onima koji daju mito. Ti mi se gade koliko i tebi, ali davanje mita je poticanje nakazneno djelo (i sam oje kaznjivo), ovdje govorimo o primjeru kad je netko nemaran i taj nemar ovaj drugi iskoristi. Ne kuzim sto predlazes, da drustvo osudi one koji nemaju dobru protekciju na routerima? Pa prije bi trebalo osudit HT koji korisnicima ne daje vec unaprijed zasticene i konfigurirane routere.
PetBorut is offline