Pogledaj jedan post
Old 03.08.2007., 01:23   #1
Ljubav i mržnja (2007-2008)

Pink snima igranu seriju “Ljubav i mržnja”
I BOGATAŠI PONEKAD PLAČU

Televizija Pink i na ovim tropskim temperaturama nesmanjenim tempom snima serije i filmove. Najnoviji poduhvat, po ideji i rediteljsko-dramaturškoj postavci Slobodana Šuljagića, jeste serijal “Ljubav i mržnja”, čijih je dvanaest epizoda snimljeno za mesec i po dana na beogradskim lokacijama – što u dedinjskim vilama, što po celom gradu.

Šuljagić seriju opisuje kao “oplemenjeni realizam, porodičnu sagu smeštenu u visoko društvo, u najboljem maniru američke porodične serije”. Režija je poverena Jugu Radivojeviću i Vladimiru Aleksiću, po scenariju Vide Crnčević i Baskjere Pjerina. Planirano je sto epizoda, a emitovanje treba da počne polovinom septembra.

Jug Radivojević, koji je režirao 79 pozorišnih predstava, prvi put radi za televiziju. Kaže nam: “Zanatski deo poprilično sam savladao, pa sve ide dosta glatko, a siguran sam da će ovo biti kvalitetna serija. Ono što smo već uradili izgleda veoma dobro, liči na pravu američku porodičnu sagu. U pitanju je vrlo bogata porodica, ali i kod bogataša i kod siromaha životni problemi, pogotovo emotivni, isti su. Mislim da će publika saosećati sa junacima.”

Reditelj glumce koje je odabrao deli na tri grupe: afirmisane, pomalo (nepravedno) zaboravljene i sasvim mlade. Branko Đurić, koji igra glavu porodice, Bogdana, ovako opisuje taj lik: “To je srpski tajkun koji ima avione, kamione i more životnih problema. Ima i troje dece, dva sina i ćerku, i mladu ženu koja nije njihova majka. Dugo sam radio samo u pozorištu, ali sada će me na televiziji biti i previše za moj ukus.”

Tu mladu ženu, Kaću, igra Andrijana Videnović, koja je već 16 godina životna partnerka Branka Đurića. Kaže nam da uživa u poslu:
- Jedva čekam svaku novu epizodu, da vidim šta će dalje da nam se dešava. Scenaristi nas svaki čas iznenade neočekivanim obrtima, pa ako je nama zanimljivo - biće i gledaocima. Moj lik je na prvi pogled veštica, ali je zapravo žena koja traži ono što zaslužuje od života i mora za to sama da se izbori.

Ivan Bosiljčić igra mlađeg sina, Bojana, načelnika privatne klinike.
- Vrlo sam moćan mlad čovek koji upada u gomilu nevolja, zbog potrebe da kontroliše ceo svet i izmeni neumitan tok stvari. On je nesiguran i komplikovan je lik. Potpuno je različit od brata Miloša (Nebojša Ljubišić): jedan je ambiciozan a drugi hladan, jedan realan a drugi sklon iluzijama, jedan je lekar a drugi umetnik. Pa ipak su bliski i ponekad se jedan drugom isplaču na ramenu.

Katarina Radivojević igra Miloševu suprugu Ivanu, bivšu manekenku. Njihov skladan brak trpi zbog svakodnevnih porodičnih stresova.

Jelica Sretenović prvi put u tridesetogodišnjoj karijeri igraće majku odrasle i udate ćerke (Kaće), a odavno nije glumila ženu sa sela. “Opasna sam, pronicljiva, u seriji plivam kao riba u vodi”, smejući se kaže glumica.
Pitamo Vidu Crnčević kako se oseća pred zadatkom da napiše celih sto epizoda. Ona odgovara:
- To je nekad zastrašujuće, a nekad ohrabrujuće. Ipak je velika prilika. Kao i svaka žena, gledam većinu kvalitetnih serija. One telenovele što su pokušali da nam “uvale” kao taj žanr ne gledam. Ovo je nešto sasvim drugačije.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom