Pogledaj jedan post
Old 21.01.2009., 00:26   #4641
Adenokarcinom dojke - POMAGAJTE!

Imam pitanje vezano za moju majku, koja ima 53 godine. Njeni zadnji nalazi tima za tumore dojke od 14. 01. '09. glase:

Dg: CA MAMMAE DISS. Meta reg. Supraclavicularis. Meta ossea

Op. (datum, vrsta): 2003. g. inflamirani tumor lijeve dojke, klinički T4 N2 M0. Priumila neoadj. KT po FEC protokolu 6 ciklusa potom operirana - masektomija i ev. aksile. (2004. g.)
PHD: CDI gr II, sva dojka prožeta tm stanicama. Aksila 5/9.
ER 100% PR=+ HER2=+++

Zračena radialno lokoregionalno.
Potom hormonska terapija - Nolvadex od 5. mj. 2004. g. do 5. mj. 2007. g. kada se uvodi Arimidex (radi hiperplazije endometrija).
11. mj. 2007. g. obrada pokazala paket ly desno.
Odlukom Tima primila 12 tjednih Taxola uz Herceptin.
Od 5. mj. '08. prima Xelodu uz Herceptin. Primila 6 ciklusa Xelode.

U 9. mj. 08. bolovi u leđima, sci obrada pokazala meta promjene po kostima.
Palijativno ozračena na TH9, 10, 11 i primila Arediu.
Također progresija ly suprakl. desno, te progresija tm markera CEA i Ca 15.3
Prekinuto liječenje Xelodom a u th uključen Cisplatin, primila 1 ciklus.

Od 10. mj. '08. na terapiji 2 M, primila IV ckl (zadnji 05. 12. '08.)
Krajem 12. mj. buknula desna dojka, progresija nalaza suprakl. desno te konglomerat ly u desnoj aksili.
Citopunkcija - adenoca metas. u aksili. Dojka punkcija negativna.

ODLUKA O LIJEČENJU:
- kemoterapija po AC protokolu uz kontrolu UZV srca.
Dopuniti obradu RTG pluća, lab. nalaze i tm markere.

-- kraj liječničkog nalaza --


TREBAM SAVJET ili neku pomoć - koliko sam razumio nalaz preporučuje se kemoterapija koktelom "AC", što je zapravo Doxorubicin i Ciklofosfamid s paclitaxelom (ovo sam saznao sa interneta), koji imaju teške nuspojave, npr.: mučnine, povraćanje, gubitak kose, rane na dlanovima i stopalima, mogu izazvati srčane probleme, čak i zastoj srca... (i ovo sam saznao sa interneta). Moja majka već jako teško podnosi kemoterapije (od 2004. stalno prima neke citostatike i hormone, sa očito sve slabijim rezultatima), a sada se stalno javljaju novi čvorići i metastaze u progresiji.

JAKO SAM ZABRINUT! Ima li tko nekakav savjet, kako lakše podnijeti terapiju ili možda neku drukčiju terapiju sa boljim rezultatima. Hvala!
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline